| AleandraIleana98 a întrebat:

As vrea sa va intreb am 5 de zece la romana si in teza am luat 8. Cum se calculeaza acum media? Teza e jumatate din medie sau un sfert? Si cat imi iese media?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 x media din oral(neaproximata)+nota la teza totul impartit la 4happy

-in cazul tau iti iese exact 9. 5happy...bv

13 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Felicitari pentru note! Vreau sa-ti spun ca teza este un sfert(10+10+10+10+10+8:6).

| smaranditza a răspuns:

9, 50
felicitari!

| AleandraIleana98 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri si pentru ajutor

| Dizzydizz a răspuns:

Omg!
Mia trecut un fior prin tot corpul
si ew am aceleasi note si in teza si in oral
laughing
Lol
ne iese 10
smug
c chestilaughing

| FeFy` a răspuns:

Iti iese 9, 67. deci 10.

Felicitari!

| vivi_5803 a răspuns:

Aduni cei 5 de zece, ii imparti la 5, apoi inmultesti cu 3, plus teza impartit la 4.Iti da 9, 5

| Lollidella a răspuns:

Eu stiam 3 inmultit cu media notelor + teza totul impartit la 4 happy
eu asa imi calculez media happy si metoda chiar domnul profesor de romana ne-a dat`owinking

sper ca te-am ajutat big hug :*

| Alexandra. a răspuns:

Iti iasa 10! Stai linistita! happy

| Samy48 a răspuns:

Pai cred ca o sa iti iasa in jur de 9 media
big grin

| Mc Master a răspuns:

3xM+T/4 (de 3 ori media notelor, cu zecimale, fara rotunjiri, + nota de la teza, impartit la 4.)

| andrreea a răspuns:

Media se calculează astfel: media de la oral( în cazul tau 10) ori 3 plus teza(8) împărţit la 4... şi îţi va ieşi 9, 5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

9. 50 iti iese

| solnica a răspuns:

Ai 10 in orar plus 8 teza egal 18 impartit la 2 egal 9.raspuns este media 9!
felicitari!