| LostInDreams a întrebat:

FUNDA-Cum traduc in franceza:
1.Prietenii mei sunt in curs de a se pregati pentru calatoria in Franta.
2.Tocmai au primit cateva pliante si ghidul catorva regiuni.
3. Ei vor vedea peisaje minunate si castelele de pe Londra.
4. Daca as merge in Franta, m-as opri intai la Paris, despre care stiu multe lucruri din carti.
5.Francezii pe care ii cunosc mi s-au parut foarte comunicativi.
Funda:X

Răspuns Câştigător
| Belinda_6351 a răspuns:

1)Mes amis vont se préparer pour le voyage en France.
2)Ils viennent tout juste quelques dépliants et certains domaines d'utilisation
3)Ils vont voir de beaux paysages et châteaux à Londres.
4)Si je vais en France, je cesserais d'abord à Paris, qui savent beaucoup de choses dans les livres.
5)Français je sais je me suis senti très communicatif.

1 răspuns:
| Adredemesconf a răspuns:

Au trecut 2 zile, da-i funda o data lui @Belinda...