| Dσℓℓу a întrebat:

FUNDA PLSS URGENT...Imi spuenti si me la c eintrebari raspunde subiectul in cazul nominativ, acuzativ, dativ, genitiv? mersi mult.si daca ati putea sa`mi rezolvati asta : alcatuiti prop in care subst baiar sa fie : a.articulat cu articolul hotarat, in cazul acuzativ, nr plural...

si B. insotit de articolul negotarati, in cazul dativ, numarul singural.plsss:X va rog multhh mersi mult si scuze pentru deranjlove struck

Răspuns Câştigător
| Ilúzie a răspuns:

Ţi se pare că TPU este un site de făcut teme? Mie nu!
Dar să ştii că nu o zic din rătate, ci pentru tine, pentru că aşa nu o sa înveţi niciodată să gândeşti cu adevărat la şcoală şi în viaţa reală.

1 răspuns:
| Rooooooooooxi a răspuns:

Subiectul raspnde la intrebarea cine? in nominativ cat despre exercitiul tau a)i-am vazut pe baietii tai. b)i-am dat o jucarie unui baiat
sper ca te-am ajutat
pa-ap