| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA SI VOTURI LA TOTI. Vreau si eu modele de subiecte bilingv - engleza. Care e diferenta dintre mate - info bilingv normal, si intensiv? stiu ca la bilingv - 6 ore de engleza si la intens - 4. si la ce dai teza daca esti la mate info bilingv, sau intensiv, spuneti-mi tot ce stiti!

Răspuns Câştigător
| myhaella_2045 a răspuns:

Gumitszaa,mate-info bilingv inseamna ca faci 6 ore pe saptamana in a 9a de franceza sau engleza(depinde la ce vrei tu sa dai, si nu uita ca la aceste profiluri se da test-proba orala si scrisa)si in a 10, 11, 12 sunt mai multe ore si mai faci si geografia,istoria, fizica, chimia, nu stiu daca si matematica in franceza sau engleza.Si la mate-info intensiv faci 4 ore sau mai putine (depinde de liceu)de engleza sau franceza si la acest profil nu dai proba si daca prima lb la tine a fost engleza sau franceza o sa fii ori la mate-info intensiv engleza sau franceza.si teza dai la mate, rom.fizica/chimie?(la alegere) la amandoua profilele se da la fel. uite, de ex. eu sunt a 10a la filologie bilingv franceza si intra 9a am avut 6 ore de fran pe saptamana si o ora de geo, in a 10a nu stiu cate ore o sa am si o sa fac ist in fran, apoi economia si nu mai stiu.http://www.cosbucbilingv.ro/admitere/clasa-a-ix-a,sper ca sunt bune subiectele. daca mai ai vreo nelamurire sa imi spui. sper ca ti-am fost de ajutor.(funda, te rooog)