| daniela_7403 a întrebat:

Geaca din pene se spala in masina de spalat automata? pe ea scrie ca da dar am pus-o si penele s-au facut botz dar eu le-am umprastiat, inca nu e uscata bine, dar imi vine sa plang... o sa se umfle oare cand o sa se usuce bine? imi vine sa urlu am dat 200 euro pe ea ::crying(((scrieti

3 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

O poti salva daca o usuci foarte, foarte bine, altfel fulgii pot mucegai si o arunci. Dupa o uscare indelungata si sigura o scarmeni bine pentru a desprinde fulgii unii de altii, dar este mult de munca. Sa nu mai faci aceasta greseala, daca reusesti acum...Sa dai geaca la curatatorie, ei vor curata doar textilul...Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea proasta, proasta, baga geaca la masina...

| 3Mik3 a răspuns:

Depinde de giaca Daniela, daca are cusaturi se poate spala la masina de spalat la 30 grade dar fara stoarcere deci renunti la programul de stoarcere.In cazul tau ai storso iar penele greu se vor desface intre ele dar tu procedeaza in felul urmatortongueuneo pe un umeras la uscat si invarteo pe toate partile dupa cateva ore scoate umerasul si incepe sa o bati bine cu mana ca sa nu crape materialul si procedeaza asa pana se usuca bine.Alta data daca nu sti cum se spala nu o mai pune in masina mergi cu ia la curatatorie, ciao