| gigiro a întrebat:

Germania, este visul multor romani, dar chiar ii cunosc pe germani? Cati dintre voi stiu fata adevarata a germanilor? Cea din spatele masinilor luxoase, a ordinii, a asa zisei discipline?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pai toate neamurile au si parti rele, nu? Daca ar fi sa ne uitam in ograda noastra, am constata ca sunt rebutul Europei
Uita-te la francezii cum strang cu sila mana africanilor si in declaratii se dau drepti si verticali
Uita-te la englezii cum se dau prieteni cu americanii cand ei abia asteapa ocazia sa se contreze pe la spate.Incepanad de la limba si pana la politica de razboi a SUA tot e disecat si maruntit in Regat
Uita-te la germani. Ce au invatat oamenii astia din razboaie? Nimic. E acceasi ura pentru evrei ca si in timpul lui Hitler, doar ca sunt vegheati de sus sa nu calce in oale.Au bani, au experti, au inteligenta dar nu au omenie
Uita-te la spanioli si italieni.Atat de nationalisti si insensibili. Te saluta, dar cand vad ca vrei sa ramai sa muncesti la ei in strada schimba foaia

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Nu o cunosc, ne poti spune cate ceva despre ei?

| clauss a răspuns:

Gigiro chiar nu am fost in germania si as fi vrut sa ajung, iar clauss imi place cum suna si de aceea l am ales

| gigiro explică:

Clauss, mi-ai intins o cursa, pentru ca ID-ul te tradeaza! Dar nu ma poate nimeni opri sa am propriile opinii despre aceasta natiune! Onutzu a exprimat foarte bine, cam tot ce doream eu sa spun. Ideea mea era ca nu sunt pe departe asa de buni cum se zice. Daca si in alte state, oamenii ar avea tot atatea posibilitati materiale, ar fi poate mult mai departe... E multa prostie in Germania, e multa decadere, ordinea lor nu o fac germanii, o fac strainii pe bani de nimic, au destui analfabeti pentru o tara asa civilizata, etc, etc,. dar mai ales au fost, sunt si vor fi nationalisti. Pentru tot raul pe care l-au produs umanitatii, nu se vor spala pe maini ( in ochii mei ) -niciodata! Au vrut sa elimine evreii si acum s-au invadat de turci(dorind sa arate cat de umanitari sunt). Le e atat de frica sa nu se nu se islamizeze incat fac niste declaratii uimitoare (Sarazin)...Ma mai doare un lucru la ei, e o obsesie de-a lor, tot strainul trebuie sa fie bine "integrat" ca sa aiba ceva sanse.De ce strainii care vin in Romania se integreaza atat e repede? E adevarat si ca romanii sunt rebutul Europei, dar de vina e doar. buna credinta a romanilor in campaniile electorale. Gandeste-te de cand nu a mai avut Romania un conducator adevarat!

| ImmortalQueen a răspuns:

Are dreptate @onutzuhappy

| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Eu va sfatuiesc sa nu mergeti in germania, isi bat joc de romani si te cheama acolo doar cand au nevoie la treburi.