| Amy a întrebat:

Hay, cine a citit "Jane Eyre" de Charlotte Bronte? cum vi s-a parut?

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu nu am citit-o, dar am vazut filmul, si mi-a placut love struck

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Eu. Mi-a placut cartea, insa finalul m-a cam dezamagit... Ma asteptam la altceva, macar daca se casatorea Jane cu d-nul Rochester(sper ca asa il cheama, nu mai stiu exact) inainte sa ramana orb si nu mai stiu cum... Oricum, restul cartii a fost ok, plin de aventuri si suspans. Dar, in concluzie, mi-a placut.
P.Sbig grinaca ti-a placut "Jane Eyre", incearca si carte "Singur pe lume" de Hector Malot.E asemanatoare cu "Jane Eyre", dar cu mai multe aventuri si peripetii.

| cat a răspuns:

Mie mi s-a parut o romantica poveste de dragoste.
Daca iti place genul mai poti incerca Tess d'Urbervilles de Thomas Hardy, La rascruce de vanturi de Emily Bronte, Mândrie și prejudecată de Jane Austen. Eu le-am citit cu placere.