| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am o intrebare. De ce atunci cand sunt pe afara am tendinta sa vreau sa ma uit in jos, sa ma simt rau si sa imi imaginez ca arat rau si ca toata lumea care ma vede gandeste "ce urata e fata asta"? Adica nu sunt de 10 fizic, dar multe persoane mi-au zis ca sunt draguta, dar eu nu pot sa ma simt mai bine. As vrea si eu sa pot merge cu capul sus si sa nu mai fiu asa, chiar nu imi explic, aveti si voi sentimentul asta? Va rog lasati-va parerile si multumesc pentru ele.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu, nu am sentimentul asta și nici tu nu ar trebui să îl ai. Mergi normal, gândește pozitiv, fii modestăwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, găsești pe cineva care sa te înțeleagă și să te accepte cu toate defectele tale, chiar și imaginare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce când mergi pe strada te uiți în jos și de ce te simți rău? Te simți rău doar când vezi oameni sau în general? E posibil sa suferi de anxietate și sa nu ai încredere în tine recomand sa vizitezi în psiholog stările psihice se pot înrăutăți dacă nu sunt tratate la timp. Dacă multe persoane ți au zis ca ești drăguță înseamnă că chiar ești și nu ar trebui sa mai mergi cu capu aplecat ca nu ai de ce îți faci tot felul de impresii imaginare ireale hai capu sus si nu te mai gândii la chestii negative și nu uita sa zâmbești viata are și părți bune și părți rele gândurile sunt cele care întra în a doua categorie eliminale și insereaza gânduri pozitive și nu uita ca ești unica și speciala :*