| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit rau de o fata, de ieri suntem impreuna si simt ca e tot ce vreau pe lumea asta, simt ca o iubesc enorm de mult chiar daca suntem impreuna de ieri dar nu i-am zis niciodata ca o iubesc deoarece nu stiu daca sentimentul e reciproc si deoarece nu vreau sa grabesc chestia asta, mi-am pus o intrebare daca ii spun ca o iubesc si ea nu o sa aiba acelasi sentiment fata de mine o sa fiu dezamagit? Ar trebui sa nu o iau personal si sa astept ca poate asa e normal?? I-am spus ca m-am indragostit cu ea, ii spun ca tin la ea mult, mai pe scurt ii spun tot ce simt fata de ea, dar ea nu imi arata aceleasi sentimente si totusi mi-a spus ca are demult ochi pentru mine si ca ar vrea sa fie impreuna cu mine, am iesit impreuna si inainte sa devenim un cuplu, ne-am sarutat, radem impreuna, ne alintam
de cand i-am zis ce simt incercand sa ii arat ca eu chiar tin la ea si multe altele si vazand ca ea nu ar simti ce simt si eu imi da o stare de tristete, de teama ca o sa ma implic mult fara rost, dvs ce parere aveti?
ps. va rog eu sa nu raspundeti ca sa ma luati in ras sau altele, va multumesc

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti extrem de disperat si cicalitor, o sa fuga imediat de tine potoleste-te

| Plato a răspuns:

E totusi o zi, iar "te iubesc" e o expresie foarte grea. Ai puțintică răbdare, stimabile. In plus, asemenea lucruri nu trebuie sa te surprinda, nu ai specificat cati ani aveti, dar intuitia imi spune ca nu sunteti cei mai maturi oameni.

| PringAloe a răspuns (pentru Plato):

19-20, o sa am rabdare iti multumesc

| Emma30555 a răspuns:

Lasă să vină de la sine, nu trebuie sa te avânți asa tare căci vei speria fata.

| ywar a răspuns:

Eu zic ca e doar o chestiune de hormoni. Nu poti sa spui ca o iubesti enorm. Daca ne spuneai ca abia astepti sa i-o dai, te credeam.
Nu vreau sa spun cuvinte mari, dar poate intr-o viata de om nu stii ce inseamna cu adevarat iubirea. Am o varsta si viata asta mi-a aratat ca nu tot ceea ce pare a fi azi, este si obligatoriu maine.
S-ar putea ca maine sa-ti placa de altcineva. Esti inca foarte tanar.
Te rog sa nu te superi pe mine ca-ti spun toate astea, dar nu trebuie sa te minti isngur, chiar daca esti foarte tanar. Tentatia este mare.

| alecsawng01 a răspuns:

Eu cred ca nu ti arata pentru ca o iei mult prea repede si mult prea tare cu declaratiile de dragoste, incearca sa tii o vreme cuvintele pentru tine, tu doar arata I ca o iubesti prin fapte, insa nu o sufoca, da I libertate, si este absolut normal sa nu te iubeasca din moment ce este atat de putin timp intre voi, probabil nici tu nu o iubesti cu adevarat inca, insa esti coplesit de fericirea pe care o simti pentru ca sunteti impreuna. Cu timpul o sa fie tot mai reale sentimentele, eu zic sa astepti macar 2 luni sa I spui c o iubesti, ma rog nu ca ar fi un timp standard laughing) doar ca in cateva luni ajungi sa ti dai seama de sentimentele pentru o persoana si cu timpul se intensifica.

| Alina_Ispas_2001 a răspuns:

Păi abia sunteți la început și nah poate fata nu e prea obișnuită cu relatie, doar trebuie să îi acorzi timp. Părerea mea?

| PringAloe a răspuns (pentru Alina_Ispas_2001):

Iti multumesc pentru parere