| cosmina1998 a întrebat:

Hei! Am o mica mare problema.Defapt nu este o problema doar ca uite..eu sunt la liceu, la profilul invatator-educator, pentru ca asta imi doresc de mica si cand spun ca imi doresc imi doresc cu adevarat.In clasa la mine, sunt fete si fete(am doar 2 baieti laughing ) doar ca una dintre ele are nistre probleme de sanatate.Are depresii.Mama ei este invatatoare in liceu.Majoritatea profesorilor o "tin in brate" pentru faptul ca este bolnava..Eu una nu sunt de acord cu aceasta situatie.Desi nu am ce face ma consolez cu ideea ca asta e si nu pot schimba nimic.La lucrarile pe care le dam se intampla sa fie cateodata si subiecte mai grele. daca ea ia nota 4 nu i se trece nota, in schimb daca o alta persoana ia aceeasi nota i se trece. Diriginta mea, este la fel ca alti profesori...ii spune subiectele cu cateva zile inainte de lucrare..si tot asa..nu ma pot impaca cu ideea desi TREBUIE pentru faptul ca eu una consider ca nu este demna de a preda unor copii, mai ales daca are depresii..Este ff rautacioasa si smechera.ii invarte pe toti profesorii dupa cum vrea ea.Le spune ca nu si-a facut tema pentru ca a avut mici probleme cu o zi inainte..Nu ii putem spune nimic pentru ca ii spune mamei ei si afla diriginta care tine doar cu fata aceasta sau daca nu afla diriginta, urmatoare zi aflam de la mama ei ca nu mai vrea sa vina la scoala ca isi bat colegii joc de ea.Voi ce ati face in situatia asta? Eu una am vrut sa ii arat dirigintei mele ca nu sunt proasta si ca nu ma poate calca in picioare fata aceasta dar tot cu ea tine.

1 răspuns:
| diana0983 a răspuns:

Nu o baga in seama, tu invata ca pentru tine inveti. E treaba parintilor ei ce face, la bac nu o va ajuta nimeni... E problema ei, oricum nu conteaza nota asa ca stai linistita, ceea ce conteaza e cu ceea ce ramai big grin