| alexandrucomsa_5174 a întrebat:

Hei! Am o problema destul de grava.Sau mai bine zis...enervanta.Am "vechea problema"de a pronunta cuvintele repede si neintelese de ceilalti.Am incercat sa vorbesc mai rar dar nu imi ies cuvintele cum trebuie. Daca ma puteti ajuta cu un sfat, idee sau vreun site specific va multumesc mult!big grin

2 răspunsuri:
| shadybaby a răspuns:

Oricui se pot intampla chestii de genul, incearca sa te gandesti ce vrei sa zici inainte sa iti deschizi gura si nu te gandi ca vor rade de tine, chiar daca ai anumite gafe in vorbire, sari peste si nu o sa se observe.

| andrasstefan a răspuns:

Amice.trage aer in piept atunci cand vrei sa vorbesti.intot deauna inainte de a incepe o conversatie.in plus nu uita ca esti om.eu cred ca se datoreaza faptului ca multi se comporta prosteste cand te aud vorbind si tiai pierdut increderea in tine.incearca singur acasa in fata oglinzii sau fate ca ai o conversatie la telefon.imagineazati discutia si apoi in timp iti vei regla tonalitatea si ritmul vocii asa cum doresti tu. daca vrei sa ma cunosti ma gasesti pe mess:numaisuntsingur