| Bianca1992013824 a întrebat:

Hei.Am ramas corigenta la mate pe primul semestru, se intampla ceva trebuie sa ma duc la toamna sau daca imi revin pe al doilea semestru nu mai trebuie?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Trebuie sa ai pe al doilea semestru medie mai mare, ca sa ai 5 anuala. de exemplu, daca ai ramas corigenta cu 4, pe al doilea trebuie sa ai 6, ir pe an o sa ai 5. Atunci nu mai trebuie sa mergi in toamna.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încă NU ai rămas corigentă deoarece semestrul NU se încheie acum!
Vezi structura anului şcolar 2014-2015 la linkul :
http://www.edums.ro/Structura-anului-scolar-2014-2015.pdf

Deci, mai ai timp să-ţi "salvezi" media acestui semestru în cele 4 săptămâni de şcoală din perioada 5-30.01.2015 :)

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Daca media celor doua semestre este mai mare decat 5, atunci nu vei mai merge la toamna.