| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas corigent la mate(4 pe primul semestru, 4 pe al doilea), ce nota trebuie sa iau la corigenta ca sa trec? Imi ajunge un 5?
Daca iau un 5 care imi va fi media anuala?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

La corigenta nu mai conteaza ce medie ai avut in timpul anului ( 2, 3 sau 4).
Dai examenul de corigenta si nota de la examen devine noua medie la obiect. Deci trebuie sa iei minim 5. Poti lua si 8 ( de ex ) si atunci termini anul cu 8 la mate.
Repet: minim 5 e de ajuns.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un 5 este suficient, media de la corigenta reprezinta media anuala, motiv pentru care la corigente nu se dau note mari.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ajunge, e bun un 5.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajunge, media va fi 4, 50

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Iti trebuie 6 ca sa iasa 4, 66 si 7 ca sa iasa 5 fix.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Daca inveti cat de cat macar, profesorul iti va da fix cat ai nevoie, mai mult nu vei primi

| Roger1 a răspuns:

Seviper daca dai corigarea Nota maxima e 5 nu poti lua mai mult Sunt 2 test : test scris si test oral nu mai tin minte dar trebuie sa ei 5 la amandoua daca te-am ajutat funda mersi happy.