| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am si eu o problema.De aproape 3 ani am telefonul lg viewty cu 990.
Cand am fost la mare mi-a picat in apa. L-am scos nu avea nimic, mergea.Cand am ajuns acasa am observat ca nu mai sta incarcat mai mult de 10 ore. Ar trebui sa imi cumpar un acumulator nou [ asea mi-au spus unii prieteni] si ce pret ar avea unul?

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Bateria este posibil sa nu aiba nimic, dar dupa caderea in apa trebuia sa-i scoti bateria (chiar daca inca functiona) si sa-l usuci si indicat era sa-l duci la un atelier pentru al curata de orice urma de apa din interiorul lui, acest lucru poti sa-l faci si acum, dar cu diferenta dupa ce-l curata cu ultrasunete posibil sa mai fie vreo piesa din el defecta care duce la consumarea rapida a bateriei. Chiar daca ii cumperi baterie noua exista posibilitatea ca din cauza acelei piese defecte bateria sa se comporte ca cea veche.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai merge? ma mir daca un telefon cade in apa nu mai merge trebuie sa-ti cumperi alt telefon. ti-asi recomanda Nokia x6 are de toate gps youtube de toate.iti mai spun sa faci garantie totala platesti 2 euro luna cum ar fi daca iti cade in apa iti da altul