| anonim_4396 a întrebat:

Hei! happy
Cand eram mica, pe la 5 ani, ca orice copil, imi era frica de intuneric.Mama si sora mea s-au jucat pe miniclip un joc despre un spital unde a fost omorat un om si cand se stingea lumina aparea o fantoma de care trebuia sa te ascunzi, altfel te omora.Fiind copil mic, aceasta frica a devenit mai mare cand am vazut jocul.Acea chestie mi-a ramas intiparita in cap pana in prezent, iar eu nu pot sa scap de ea.straight face
Ce ar trebui sa fac sa scap de ele? sad
Stiu ca trebuie sa o inving, dar imi e prea frica! sad

P.S.Va rog nu va bateti joc, astept raspunsuri serioase! "|

FUNDA + VOT! big grin

2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Nu te mai gandii la ea,si chiar daca iti mai vine prin cap jocu ala,impune-ti ca este DOAR si numai un joc si ca tie,in real,nu ti se intampla nimic. De altfel,chiar asa si este big grin

Eu patesc asa cand ma uit la un film seara-tarziu, si sunt singura in camera laughing iar dupa ce inchid tv'ul mi se pare ca se aud sunete prin casa, ca se darama ceva.dar totul e dat de subconstientu tau care inca mai prelucreaza imaginile cu jocu/filmu ala.:d nu te mai gandii la el. Bafta!

| wildpepsii a răspuns:

Gandeste-te si spune ca nu exista fantome sau chestii de-astea si sa nu te mai inspaimante si incepe ate gandi la ceva frumos.