| SexyChick a întrebat:

Hei. Ce parere aveti de tigarile davidoff? Eu acum o saptamana am incercat una de la un prieten si mi-a placut mult. De atunci am fumat cam 3 pachete de davidoff rosu. Care e diferenta intre cel rosu sau cel gold? Sunt tigari "tari"? Apropo, vi se pare mult daca fumez 6 tigari pe zi? Astept raspuns, dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Lala18 a răspuns:

Din cate stiu eu cele rosii sunt de obicei cele mai tari iar cele gold printre cele mai slabe. 6 tigari pe zi nu e exagerat de mult. Oricum banuiesc ca stii ca si o singura tigara afecteaza. Ai grija sa nu se mareasca numarul de tigari si cu timpul poate o sa le raresti si ai sa te lasi. Acum depinde numai de tine. Si eu cred ca cu cat fumezi mai multe tigari pe zi cu atat e mai greu sa te lasi si afecteaza mai repede.
Sper ca ti-am fost de folos ceva din ce am zis. Succes Rozette!happy

17 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| GdX a răspuns:

Parerea mea despre tigari e ca iti scurteaza viata si te imput.

Alte răspunsuri
| Andreea_7493 a răspuns:

Eu nu stiu de o criticati toti.Cred ca si ea stie consecintele de la fumat. Pana la urma fiecare e in masura sa decida ce vrea sa faca, daca vrea, fumeaz, foarte bine stie consecintele, daca nu fumeaza iarasi bine, nu-si distruge sanatatea. Nu prea stiu sa-ti raspund la intrebare pentru ca eu nu fumez davidoff laughingEh. Nu conteaza ca fumezi 3, ca fumezi 6, tot distrugi plamanii laughing

identitate
| identitate a răspuns:

Daca tot e la "Dragoste si sex", eu ma gandesc asa:
Ala rosu te face sa fii "taur", sa faci sex!
Ala "gold" te face sa faci dragoste...
Esti cam mica pentru tigari, dar si eu fumam la 14 ani asa ca nu iti fac morala.big grin
5-6 tigari/zi fumam pana in clasa a XII a.Dupa...nu-ti mai spun!big grin
Vrei tigari tari?! Le fumezi pe alea "rosii". Vrei mai slabe? Alte culori...

| myshleanka a răspuns:

Hei stai calma. Eu fumez 10 tigari pe zi iti recomand sa incerci Davidoff clasic si Dunhill albastru lung sunt tari dar sunt si bune. :d

| YoungWezzy a răspuns:

Eu fumez un pachet pe zi, dar credeti-ma pana acum am fumat de toate si nu am nimic, de 3 luni m-am dat pe Kent Surround.

| YoungWezzy a răspuns:

Eu am fumate de toate pana acum si de 3 luni m-am dat pe Kent Surround.

| Parintele a răspuns:

Si o tigara pe zi este mult. Pentru ca in timp o sa ajungi la un pachet pe zi; asta cam in 6 luni, 1 an. Cel rosu este mai tare in sensul ca are mai multa nicotina si gudron, substante destul de nocive. Tutunul in general este nociv, afecteaza sanatatea fizic prin faptul ca imbatraneste tenul, provoaca cancer, lasa un miros urat in gura si scade puterea de concentrare a creierului. Creaza dependenta si ca sa verifici asta incerca sa nu mai fumezi 3 saptamani, daca nu resusesti sau iti zici ca nu vrei inseamna ca esti dependenta deja. Prin afirmatia :"Eu am cerut niste raspunsuri clare nu sa ma certati ca fumez ca nu sunt copil si nici nu ma intereseaza cat rau imi fac tigarile" dovedesti ca esti inca un copil. Pa.pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pe ambalajul tigarilor scrie cat de tari sunt; cu cat cantitatile sunt mai mari, cu atat sunt mai periculoase!

| cOnTexT a răspuns:

Buna Rozette happy. Eeu fumez doar Davidoff Rosu/GOLD depinde de starea mea de cam jumate de an. E putin mai scump dar calitatea se simte, nu doar se vede! Bafta 6 tigari pe zi eu zic ca e ok, esti la inceput nu? =D

Alte răspunsuri
| Maria1401 a răspuns:

Draguta 6 tigari pe zi e o nimica toata...gandeste-te ca eu am 13 ani si aveam perioade cand fumam aproape sau chiar un pachet pe zi. Davidoff rosu sunt mai tari... gold sunt aproape ca Mallboro