| killer3023 a întrebat:

Aceasta conversatie va fi pentru persoanele +18 (fumatoare).
Eu fumez de la 18 ani, am 25 de ani. In tot acest timp am fumat toate pachetele de tigari din românia. Nu-mi place să fumez același pachet de țigări. Vă invit si pe voi să spuneți ce va place, mizăm pe gust nu tărie. Eu personal fumam numai țigări tari. Cand vreau sa simt ca fumez fumez cu filtrul portocaliu. Din gama asta imi plac camel galben 100s, winston red iarăși bune dar lungi că scurte rupe gâtul. Cand mă duc să-mi iau țigări durează până mă hotărăsc ce iau azi. Imi place sa fumez, viciul se activează cand nu mai am sau le uit. În rest eu le terorizez. Alea cu filtrul alb mă plictisesc. Dacă ar exista numai un pachet m-aș lăsa. Dar din filtrele albe imi plac marlboro gold sunt "curate" la gust cele scurte. Camel albastru iarăși bune. Dar acum fumez davidoff roșu și gold. Iarăși nu tari dar imi plac. Si slim gold sunt ok. Ce alte țigări nu neapărat tari, mai de grabă bune la gust mai știți? Ce păreri aveti de davidoff? Fără lasă-te. Sunt constient de urmări pe termen lung. Fac sport, am fost o persoana sportivă, plină de energie și elastic. Fumatul nu mi-a afectat performanța la alergare alerg la fel de bine sau puțin ca înainte. Aici discutam de calitatea gustului de tutun din experienta. Cred ca mă voi opri la davidoff si nu le voi mai schimba decat gold sau roșu. Astept si experienta voastră. Nu întâmplarea sau cum v-ați apucat. Doar plăcerea si o descriere frumoasă a gustului. Ce putem fuma de calitate fără să rupa gâtul? La medii, tari si usoare.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In sfarsit un fumator pe care il inteleg laughing
Nu am o experienta vasta in tigari, la mine nu e un viciu. Am descoperit gustul tigarilor acum vreo 3 ani, si am avut tot atatea pachete, cred.
Vad ca prefer tigarile tari, dar trebuie sa las cate 2-3 saptamani de la o tigara la urmatoarea, ca sa ma bucur de gust. Altfel ma ustura gatul, si nu mai simt nici un gust.
La sigur merg pe Kent Switch, dar nu sunt perfecte.
Am incercat Malboro si mi-a placut doar taria (gustul nu prea e lucrat), am mai avut Winston mentolate si sunt sub Kent, am mai incercat Sobranie si nu mi-au placut.
O singura data am incercat LD, aia mi-a placut mult, dar poate o fi fost din cauza pauzei lungi de la fumat, dinaintea ei.
Oricum, nu vad un viitor al tutunului la mine, prefer oricand narghileaua, si verdele.

| killer3023 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Încearcă maine marlboro gold king size. Adică mici. Să-mi zici dacă mai sunt cu gust nașpa. Înainte pachetul de fopd era desenul ăla triunghi cu dungi pe el. Acum goldul arată ca pachetul roșu și e portocaliu în loc de roșu. Pe ăla să-l iei. Dar king size. Sau cauta camel albastru numai scurt mai e le găsești în benzinarii. Din ele 2 nu stiu ce sa aleg că e mai bun. Au gustul bun si iti pare rau ca se termină.
Ca si performante (să numai schimb pachetul am gust 4 pachete de winston red 100s la rând, adică cand îl terminam luam altul, si acum am luat de 2 ori davidoff odată gold, o dată roșu, au devenit mai bune, înainte se ardea filtrul cu pete negre, acum ramane curat, si de 2 ori davidoff gold slim, si cred ca aici mă opresc la davidoff slim ). Si mie davidoff imi spune, eleganta, mergi la restaurant mănânci mâncare bună sau iti iese mai bun ca la restaurant acasa, bei un vin roșu demi sec si un desert, după care iesi si aprinzi un davidoff roșu. Tărie cat trebuie fără să rupa, si gust placut dacă nu-l dai repede afară. Asta imi zice davidoff. Rafinament, asta era cuvântul.

8 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Pentru mine alea mai "agresive " sunt winston-ul eventual cel negru, dar pentru mine foarte elegante sunt kent-ul, Sobranie si in general cele cu click, acum depinde de gustul fiecaruia, incearca de toate si care iti plac te pui pe alea, eu fumez winston ca sa le simt

| killer3023 explică (pentru lilith16):

Ai citit bine intrebarea, am fumat de toate țigările. Țigări și atât. Doar opinii din experienta. Nu e nici, ce țigări să fumez, e doar împărtășire ce ne place si recomanzi...

| lilith16 a răspuns (pentru killer3023):

Pai ti-am dat bonus si o recomandare(((;

| killer3023 explică:

Ce țigări slim sunt cele mai tari ca tărie? Eu stiu de pall mall albastru. Au apărut acum sobranie slim cu filtrul negru, si auriu. Care din ele sunt mai tari. Am fumat ambele dar nu-mi dau seama. Devin tari pe parcurs ce se consuma. Si parlament sunt bune si calitative.

| FreakzsNk1 a răspuns (pentru killer3023):

Cum se numesc sobranie cu filtru negru, dar cele cu auriu?

| killer3023 explică:

Ați mai fumat careva davidoff blue?

| killer3023 explică:

Funda s-a dat că trebuia. Dar continuam. Nimeni numai își exprimă plăcerea?