| DarknLight a întrebat:

Hei, dacă am un telefon căruia i-am pus cartela mea și îmi apare neînregistrat în rețea, ce pot face?
Nu pot face apeluri și nu pot primi apeluri.
Am încercat de toate, dar nu am reușit nimic.
Care să fie problema?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Posibil sa fie cartela de vina, mergi la furnizorul de servicii, iti poate schimba cartela(posibil) stricata cu una noua, cu acelasi numar de telefon pe loc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa te joci un pic la setari. Posibil sa schimbi cartela, daca are probleme.

| siriusblack98 a răspuns:

E cumva codat telefonul respectiv? Gen stii ca inainte unele telefoane luate la abonament, erau codate intr o retea anume, nu erau libere de retea cum sunt majoritatea acum. Nu stiu daca se mai practica obiceiul de codare.