| Cjxhhffhh a întrebat:

Telefonul meu nu mai citeste cartela, în stânga sus imi scrie "Numai apeluri de urgență" iar cand vreau sa sun pe cineva imi zice "neînregistrat in retea" am încercat să bag alta cartela si e la fel. Ma puteti ajuta? Urgent

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai introdus corect cartela? Ca daca o bagi invers nu o sa meargă, fii atent ea are un semn un cnt unde intră in telefon, daca nu o bagi cu sageata aia cum i ti indică locașul cartelei degeaba este ca si cant nu ai avea cartelă in telefon, scoate cartela din el si reintrodu o corect, este micro sim? Sau cartelă intreagă? Daca nu te pricepi du-te cu telefonul la ăstia care repară sa o puna ei ca il strici ori slotul de sim ori simul.

| Elena9328 a răspuns:

Vezi la setări sa fie activata

| bystefu a răspuns:

Intra in setari si cauta-i reteaua manual si inregistreaza-te pe ea.

| UserulAnonim a răspuns:

Daca ai un telefon DUAL SIM, iti sugerez sa iti pui cartela in celalalt slot. Poate e o problema din soft totusi.

| Cjxhhffhh explică:

Telefonul este s6

| Cjxhhffhh explică:

Telefonul este s6. Cand deschid telefonul imi cere pinul cartela am pus-o bine

| Savin_Catalin_1969 a răspuns:

Buna, daca nu merge nici cu alta cartela, verifica la setari sa nu fi trecut din greseala pe mod avion, altceva, nu stiu, poate o resetare la setari din fabrica. asta daca ai pus cartela in alt telefon si acolo functiona.