| Jdmirelamirebbvhjk a întrebat:

Hei! Îmi poate da cineva exemple de soluții pentru a adormi pe cineva? Exemplu: cum se întâmplă în filme; pune o soluție pe o batistă și o pune cuiva la nas. Mersi mult!

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In filme nu se pune nimic ca sa adormi pe nimeni, ca aia sunt ACTORI care se prefac ca dorm, se prefac ca sunt raniti, totul este ireal in filme.

| dullcat a răspuns:

Solutii pentru ceva ilegal? Citeste regulamentul.

| Simpatic a răspuns:

Nu iti dam solutii pentru ca nu stim ce vrei sa faci laughing
pe langa aceasta solutie care se pune in batista in filme denumita cum s-a zis deja cineva, cloroform, care este un anestezic, mai exista si variante cu somnifere
insa mare atentie daca vrei sa pui in practica ceva ce este de domeniul codului penal ca si incadrare!
daca este doar asa o nelamurire atunci nu este problema!

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Normal ca intra in codul penal ce vrea sa faca, chiar daca pune somnifer in doza minima admisa pentru somn si nu face rau.
Nu e nici o nelamurire, vrea el ceva.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Pai TPU este locul celor mai ciudati oameni (nu toti! unii dintre ei), un scenariu demn de filmele americane : culmea ar fi sa spui la Parchet, domnule procuror am facut asta ca asa m-au invatat unii pe net, uitati platforma tpu.ro happy
caci unii ar fi in stare sa faca ce ii indeamna altii pe net, vezi cazul din trecut Balena albastra

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Pai s-ar face de ras sa zica la procurori ca l-au invatat unii, cand se putea informa singur mult mai repede si bine, si afla si cum se face ca sa nu se intample nimic macar (treaba lui de ce si ce face, e vb strict de informare, dar macar sa stie ca e penal ce vrea sa faca, ca asta nu stia).

Si nu l-ar invata gen "fa ma asta", cel mult i-ar zice ce si cum, ar raspunde la ce a intrebat, este altceva ca la balena unde te indemna sa faci chestii.

Desi si daca i-ar zice cineva, oricum nu are cum face rost de alea, asa ca nu va face.

De fapt l-am ajutat ca i-am zis ca e penal, si asa precis nu va mai face.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Asta este clar, dar eu am zis un scenariu ipotetic mai mult de film, nu ca unii adolescenti nu ar fi in stare sa faca asta happy

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Am inteles, ai zis asa ca idee.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Da,asa este!

insa nu pot sa imi iau gandul de la stirea asta cu "babuta" care a crezut ca s-a indragostit brad pitt de ea si i-a cerut si bani brad pitt :))

https://www.digi24.ro/......ni-2738173

deci nu conteaza ce varsta ai, daca esti naiv nu prea are importanta :))

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Bine, baba era nebuna sau fraiera, cum sa creada ca ala s-ar putea uita la ea?! Nu se uita si ea in oglinda?

Normal ca nu conteaza varsta, conteaza capul. Prostia nu prea are varsta, naivitatea mai are varsta totusi, s-ar parea ca dispare cu varsta, insa nu si prostia.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Si era femeia 'scolita' si in Spania laughing
asta este pe unii nu-i ajuta mintea!

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Cre ca avea psihoza si se vedea printesa in oglinda! La psihoze nu conteaza scoala.
Altfel nu avea cum sa creada asta. Pai n-as fi crezut eu la 25 ani ca s-ar fi indrag una celebra misto de mine chiar daca ma duceam la sala (in mod normal trebuie sa-ti stii nota fizicului dupa ce zice piata), dar asta sa creada asa ceva la varsta ei?

| J0B0MAT a răspuns:

De ce ai vrea să adormi pe cineva cu forța? Nu pot vedea niciun motiv legal sau în regulă pentru a face asta.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nici nu mai conteaza de ce ar vrea, el a intrebat altceva.
Ii raspundem sau nu.
Ca oricum nu o sa-ti zica de ce.

Ce, trebuie sa fie motiv legal?
Legal doar medicii au voie sa faca asta in caz de nevoie dar si atunci cu acordul pacientului.
Doar daca are boli psihice si e violent, in criza psihotica, maniacala, atunci au voie sa il sedeze fortat, dar doar atunci.

Si asta stie si el. Daca nu stia, ar fi intrebat la farmacie, si aia i-ar fi raspuns precis si repede si exact.
Sa zica (facem o presupunere serioso-comica) "bei astia farmacisti, vreau sa adorm pa una, ce sa-i dau?".

Si aia sa zica "uite ba da-i asta si asta si atat si doarme atat fara sa pateasca ceva, noi iti dam fara reteta verde chestia aia ca na, ne esti simpatic rau de tot, da-i aleia, adoarme-o si fa-i ce vrei tu, sau i-ai de acolo ce vrei tu, sau fa poze cu ea ca si cum s-ar fi f cu tine ca sa arati altora ca ea ar fi facut asta desi n-a facut, da-o dreacu`".

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am vrut să punctez că ceea ce ar vrea să facă nu e ok din niciun punct de vedere.
Ce vrei să punctezi tu, nu înțeleg. Vrei să îmi explici cazurile în care se adoarme pe cineva de parcă eu nu aș ști sau ce? Azi nu ai ce face cred și mai scrii romane pe aici, dar mie nu ai de ce, pentru că știu despre ce vorbesc aici și nu voi sta la taclale cu tine.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si cine a zis ca e ok ce vrea sa faca?! Am zis si eu ca e penal.

Eu am punctat cam ce e prin capul lui si poate nu s-a zis pe aici, nu prea ai simtul umorului, eu de aia am si scris asa, ca daca nici in viata asta nu mai glumim, pe lumea ailalta tot sa stam seriosi, era o discutie doar.
Nu am zis ca nu stii ce si cum.

Dar nu am zis doar de umor ce am zis...stiu eu de ce am zis, nu am zis pentru tine ce am vrut sa spun mascat, dar vad toti si discutiile de la doi useri intre ei.
Nu se scrie doar pentru acel user, mare atentie!
Unii vor pareri ale y, z, t la ce a zis x user.
Nu are sens sa te superi, poate altii vor sa citeasca si 2 pagini parerea lui y la raspunsul lui x, iar daca nu zicea x ce a zis, y nu ar fi dat acea parere.
E discutie comuna de fapt. Doar pe privat e strict intre cei 2. Dar nu iti mai scriu daca nu vrei, iti respect dorinta.

Poate la alte raspunsuri la care nu te-ai supara la alte subiecte.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mă supăr, mi se pare fără rost ce ai spus. Știm și noi că putem răspunde sau nu la o întrebare și că văd și altii.Eu personal, când cineva vrea să facă ceva ilegal, rău, cu tendințe psihopatice prefer să îi atrag atenția că e greșit ceea ce vrea să facă.Nu e problema mea dacă se ia după mine sau nu, deși m-aș bucura dacă ar face-o.Alții îl pot sfătui în comportamentele sale deviante, cum am văzut că au mai făcut-o, deși ar fi putut să găsească răspunsuri la un simplu search pe google.
Dacă a întrebat pe aici, mă gândesc totuși că 0, 1 la sută din conștiința lui a căutat și opinii contradictorii, care să îl determine să își schimbe puțin perspectiva și să nu facă ceva ce ar regreta și el și alții.Sau există întotdeauna posibilitatea unui troll, ceea ce ar fi bine, dar văd că se înmulțesc acei "mirei" cu probleme psiho și nu prea mai știi ce îi trece prin mintea fiecăruia cu adevărat.
Nu mă supăr pentru nimic de pe aici, nu îmi pasă de străini de pe net.Pur și simplu prefer să nu îmi pierd timpul cu cei cu a căror părere nu sunt de acord pentru că nu am de ce.Îmi spun părerea bine, nu îți convine la fel de bine.Nicio supărare, fiecare are dreptul să aibă propriile păreri.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

E bine ca nu te superi, credeam ca te superi si deci nu voiam asta.

Logic ca trebuie sa ii atragem atentia ca e ceva rau ce face.
Macar ii zicem, ce face, e treaba aceluia, dar ne-am facut datoria sa stie macar, ca multi nu stiu.
Nu comunica cu parintii, nu au habar (el precis e adolescant sau tinerel la inceput de viata).

Acuma nu stim daca si-a dat seama ca nu e bine si vroia ceva sa-l faca sa nu faca asta, mancar la nivel inconstient, sau vroia pur si simplu sa afle ce vrea, ca daca era sa vrea ce zici tu, zicea "ce ziceti, e bine sa?".
Insa sigur ca e posibil sa fie si cum zici.

Cu trollii sunt! Poate fi si intrebare la misto.
Pai dar nu stii ce intrebare a fost aici pe forum? "Sa dorm sau sa nu dorm?". Nu stiu daca stii.
Mai ales si aia care zic ca se sinucid si vor atentie. Pai mai nene, atentia nu se obtine asa! Aia nici prin cap nu au sa faca asta, ca daca aveau, nu mai ziceau, nu mai intrebau cum sa o faca, stiind clar ca NU vor obtine raspuns aici chiar daca cineva stie. De ex eu, eu stiu dar niciodata nu am sa spun altcuiva asta.

Spune chestii bune, utile si asa poti atrage atentia, si daca nu o atragi, iar nu e problema, scrii de placere, ajuti cu placere, nu gata "ma sinucid...".

Cu parerile ai dreptate, avem dreptul sa nu fim de acord, sa dam opinii proprii si aia e. Doar ca eu ma si contrazic, dar nu ma deranjeaza, cand vad ca nu se ajunge nicaieri, renunt.
Asta sustin si eu, libertatea opiniilor.

| Miruna333 a răspuns:

Politia ar trebui sa se sesizeze la aceasta intrebare

| EestiSodalane a răspuns:

In filme se reprezinta solutia numita cloroform