| JamieLandon a întrebat:

Hei, prietenul meu a plecat in Germania. A trecut o saptamana si nu am primit vreun semn de la el. Mi-a zis ca ma anunta imediat ce isi face rost de cartela. Ce-mi sugerati? Imi fac ganduri degeaba? sad Multumeeeeesssccc!

Răspuns Câştigător
| MAIA18 a răspuns:

Daca te iubeste te cauta! Face el cumva sa isi faca rost de o cartela.

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ce-o fi cu el? De o saptamana sa nu dea un semn... Imi da de gandit.

| MihaelaDart a răspuns:

Ca sa cumpere un numar de telefon cu credit sau sa-si faca abonament ii trebuie numarul de inregistrare de la primarie. Daca prietenul tau nu si-a gasit o locuinta a lui cu chirie si sta cu cineva si proprietarul locuintei nu i-a dat acceptul ca sa locuiasca si el prietenul tau nu poate sa isi faca inregistrarea la primarie in randul populatiei. Cu toate ca unde este cazat poate nu are conexiune de internet si astfel nu poate da de tine. Ai rabdare, caci lucrurile in Germania nu sunt atat de simple ca in Romania. Ai rabdare, ca te va anunta cand se va pune la locul sau. Asta daca te iubeste iti va da telefon cu prima lui ocazie, daca intarzie inseamna ca a fost modul sau de a intrerupe relatia voastra. Cine iubeste cauta persoana chiar daca va dura ceva, cel care nu mai tine la tine, te uita si te va ignora, desi nici tu nu trebuie sa te mai agiti ca de baieti tot vei avea parte in viata.
Nu-ti mai face ganduri negre, ai rabdare!

| T0T a răspuns:

Ori a murit ori și-a găsit nemțoaica.