| Elena_Beatrice__AnPJ a întrebat:

Hei, stie cineva de ce, daca cineva mi-a trimis bani pe paypal de ce ii apare ca imi trebuie card razer gold pentru a finaliza plata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tie iti trebuie doar un cont bancar valid si VERIFICAT de paypal, sau un credit card (mastercard sau Visa) care si acela a fost verificat de Paypal.
Probabil ca nu ai avut niciodata contul bancar verificat de paypal si nu ti s-a dat eligibilitate, fiindca paypalul nu cere card razer de nici un fel.
Acest lucru iti este necesar pentru a trasfera banii primiti in paypal, direct in contul tau bancar, sau pentru a face alte plati cu banii deja existenti in contul de paypal.

Posibil ca acel email care cere asa card razer sa fie fake, de la vreun hacker, care te pune sa-ti dai detaliile bancare reale.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena_Beatrice__AnPJ):

Bineintels ca poti primi din America.
Paypal este cea mai mare platforma internationala de plati, din lume!

| Violleta2022 a răspuns:

De altfel, tu cand primesti bani de la cineva NU trebuie sa finalizezi nimic, fiindca nu tu platesti nimic, tu doar primesti.

vezi sa nu fie email fake!

| Violleta2022 a răspuns:

Persoanei care iti trimite banii, ii trebuie DOAR adresa ta de email, cea care este legata de contul tau Paypal.