| Elenat89 a întrebat:

Am o foarte mare problema,de ceva timp mă confrunt cu dificultate in concentrare și memorie,asta înainte nu mi se întâmpla.Îmi e foarte greu sa fiu atenta și sa mă pot concentra.Uit, permanent.Mă simt obosita oricât dorm și mă doare groaznic capul.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inteleg cum te simti (la partra ch oboseala).
Pentru inceput poate ai avea nevoie de o pauza, un weekend prelungit, in care sa nu fii atenta la mare lucru, fara telefon. Stai linistita. Stai 15 minute fara sa faci absolut nimic(pe timp de zi). Dar nimic. Doar sa iti asculti gandurile, poti? Dupa continua ziua respirand usurata si fiind constienta de fiecare moment din ea.

Legat de invatat, consuma multe fructe si legume, consuma ciocolata (lecitina). Culca-te devreme, pana in 22:30. Si fi mereu constienta de fiecare moment.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Această problemă nu se rezolvă cu sfaturi de aici.
Noi nu știm ce mănânci, ce faci toată ziua, dacă te culci seara sau nu, ce probleme de viață ai, ce relații cu familia, etc.