| le.cocaine a întrebat:

De ceva timp... ma simt foarte obosita, nu imi vine sa fac nimic, ma simt fara vlaga.Chiar daca dorm si ma odihnesc si nu fac nimic tot obosita ma simt. Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Din cauza caldurii! Consuma multa apa de izvor, fructe si legume de sezon!

| deeeeeebora a răspuns:

Poate fi de la lipsa de calciu
poate fi de la lipsa de fier sau din lipsa amandurora
poate ai avut in ultimul timp situatii stresante, triste care te-au dus la anxietate(examene, certuri, nemultumiri)
poate datorita despartirii de colegi, ramanand acasa si acum te afunzi in gandurile tale
poate fi de la diferite boli pe cale de aparitie
DAR cele mai intalnite cazuri sunt cele de lipsa vitaminelor din organism-poti afla cu niste analize, sau mai simplu sa incepi sa le iei, iar daca te simti mai bine inseamna ca asta o fost problema
calciu se gaseste la farmacii de la 5lei o cutie pana la 50lei, dar asta nu inseamna ca cele ieftine nu sunt bune.este recomandat folosirea lui cu vitamina D(4. 7 lei)
Sanatate!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Asa eram eu scumpa insa eu am lipsa de nu stiu ce si mi-a injectat cortizon si acum iau niste pastile. Poate sa fie si de la calciu insa mai bine consulta un medic

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil pentru ca a venit vacanta stai acasa nu ai ce face si te plictisesti, mi se intampla si mie de multe ori, dar am incercat sa imi caut ocupatie si in fiecare zi fac gimnastica dau muzica la maxim dansez, sar fac gimnastica si nu ma mai simt asa de obosita am mai multa energie in mine.Incearca si tu poate ca o sa functioneze.In caz contrar mergi la medic pentru ca s-ar putea sa ai ceva lipsa de vitamine.Nu te lasa pana in ultimul moment.Eu ti-am zis ce ai putea sa faci, ceea ce pe mine m-a ajutat acum tu faci cum crezi ca e mai bine.

Sper ca te-am ajutat cu ce ti-am zis si sper sa aiba si la tine acelasi efect ca la mine:*

O zi buna!:*

| georgegs a răspuns:

Nu.vreau.sa.te.speri.si.nu.sunt.sigur
asa.ca.du-te.la.doctor.pentru.ca.poti.muri.daca.se.agraveaza
situatia, sanatate

| oana_8373 a răspuns:

Cred ca a venit vara, vacanta, caldura si e asa o moleseala.park lenea astatonguemi se intampla si mie:*

| adry_4721 a răspuns:

Pote fi din cauza ca e prea cald afara si mie mi se intampla dar nu in fiecare zi daca nu ai putea sa vizitezi un doctor sa nu fie cave grav. pupkiss

| vlaaddd a răspuns:

Redbull te pune pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentruca esti bleaga