| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am sa va spun o intamplare si am nevoie de o simpla dicutie de un mic sfat. Acum 3 luni am fost pentru o mica vacanta in sudia, din Romania s-a facut escala la belgrad. Eu aveam bagaj la cala si geanta de mana, nu stiu cum naiba s-a intamplat ca o data ajunsa in aeroport la stockholm asteptam si eu pe banda sa imi iau bagajul. Deci sa invartit cred ca de 4 ori si bagajul meu nu mai era,m-am dus la informatii si am aflat ca era pierdut in belgrad. In fine,am facut o declaratie si am dat adresa mea de acasa,foarte nervoasa am uitat sa scriu adresa completa si am zis ca gata mi-am luat adio de la el. Azi m-a sunat mama din Romania (eu sunt plecata), imi zica ca a venit bagajul acasa, la care eu o intreb daca am tot in el, la care mama zice:" ce ai mama ca daca vezi ce e aici te inchini!" Eu:" ce, nu spune ca mi-au furat din haine?" Ea: "nu, ai aici numai genti si pantofi si haine care sunt numai de firma mama si de alea scumpe!" laughing))))) deci au incurcat bagajele, ce fac? Le opresc? Nu le-am vazut dar cica sunt frumoase, credeti ca mai vine cineva dupa ele?

8 răspunsuri:
| Grinch1 a răspuns:

OOOO eu nu le-as mai da, asta bineinteles daca imi vin laughing

| madyddd a răspuns:

Hahah norocul tau! rolling on the floor))))
Buuuun asa

| SorinTudor a răspuns:

Eu le-as pastra laughing sunt sanse slabe sa mai bine cineva dupa ele

| neutrino a răspuns:

Si "strainii"sunt romani! Fii roman pana la capat!

| rabbit2014 a răspuns (pentru neutrino):

Eu nu ma dau in laturi sunt membru romanhappy lasa ca si pe mine m-au tinut trei luni cu sperante 0

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Cel mai bine e sa le inapoiezi, caci cel care primeste bagajul tau va remarca... dar de asemenea s-ar putea sa fie uitat de propietar, daca o faci o faci pe propia raspundere.

| rabbit2014 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Pai da ca au trecut 3 luni,in plus este greseala lor pentru ca mi-am trimis alt bagaj, ce-i drept,seamana, ca eu cand am dat declaratie am spus ca este rosu,mediu, acesta de a venit este tot la fel, eu cred ca asta era pierdut de mai mult timp si era uitat prin aeroport la lucruri pierdute, iar ei cand au primit sesizare"bagaj mediu rosu pierdut in belgrad" poate aucrezut ca este al meu, alta explicatie nu vad

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru rabbit2014):

O faci pe propia raspundere s-ar putea sa nu se intample nimic + ca daca au trecut 3 luni e ceva... Faci cum consideri bafta tongue