| lyaa a întrebat:

Hei TPU:*. parinti mei mi'ai parolat compu' si pot sa intru numa cand ei ma lasa pentru ca numai ei stiu parolaa si cand deschizi calculatorul iti cere parola straight facestraight face. pot cumva sa aflu acea parolaa? spuneti'mi cum?straight face

2 răspunsuri:
| Kitty77 a răspuns:

Pai.sincera sa fiu. nu poti incearca sa-i convingi pe parintii tai ca ai nevoie de calculator si in primul rand creka e mai mult al tau!

Daca nu vor atunci roag-o sa scrie parola cat timp esti si tu acolo, adica o rogi frumos sa iti deschida calculatorul ca ai nevoie de cateva infosrmatii si tu normal ca o sa fii acolo, si vezi... daca nu te lasa sa stai acolo atunci ii spui direct ca dc ti l-a parolat? ca cica t-ai facut de ras la toti ca nu mai poti sa intrii...sau poti pune camera la tastatura sau nu stiu, e complicat cu parinti astia.

sper ca nu-s idei stupide...adica am incercat s ate ajuth:*

fundita?

| eugenl a răspuns:

E parola pe bios? Cand deschizi calculatorul iti apare un ecran negru si-ti apare sa scrii parola? Sau e pe sistem de operare? Iti cere parola dupa ce se incarca sistemul de operare?