| IJustDeath a întrebat:

Hei TPU, știe cineva povesti horror care te sperie foarte tare?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Incearca Camera Rosie.Nu cred ca te va speria, dar poate te va pune pe ganduri.

Răspuns utilizator avertizat
| owlAndreeaIrina a răspuns:

Dap. Multe. Nu stiu daca te sperie, dar stiu multe povesti de groaza.

| IJustDeath explică (pentru owlAndreeaIrina):

Poți te rog sa îmi spui una?

| IJustDeath explică (pentru owlAndreeaIrina):

Poți spune una?

| owlAndreeaIrina a răspuns (pentru IJustDeath):

Dap.
Si nu imi trebuie funda.
Scuze dar nu am avut timp sa intru!
Povestea pe care ti-o voi spune nu e asa creepy, dar te pune un pic pe ganduri. Si pot sa mai iti spun si altele.
,, Ce n-as da sa pot deschide usi!''
Am fost adoptat de o familie buna. Aveam o sora de varsta mea si niste parinti iubitori.
Sora mea era foarte draguta si amabila. Ma lua peste tot cu ea. Petreceam mult timp impreuna. Si ne distram impreuna de minune.
Pe mama nu o consideram chiar,, o mama''. O numeam dupa prenumele ei, Anna. Dar era mereu draguta cu mine si imi dadea mancare buna.
Iar tata era... mai dur. Mereu am vrut sa il impresionez. Era genul de parinte care isi mai lovea din cand in cand copii, dar tot il iubeam. Nu puteam sa nu-l iubesc. El m-a adoptat, in timp ce Anna s-a opus.
Stateam mereu tarziu cu sora mea, in sufragerie. Nu ne uitam la telenovele sau seriale. Sora mea era un copil inteligent, si se uita la documentare, fiind destul de mare.
Desi nu le intelegeam la inceput, am ajuns sa le inteleg si acum chiar imi plac.
Asa se intampla si in seara asta. Stam pana tarziu sa ne uitam la un documentar, cand Anna ne trimite la culcare.
Dar nu pot sa dorm. Asa ca ma foiesc langa patul surorii mele. Nu ma simt prea bine. Am un sentiment cuidat.
Si deodata aud un zgomot venind din bucatarie.
Dau fuga in bucatarie unde vad cadavrul insangerat al tatalui meu pe jos. Si aud zgomote la usa din baie. Acolo vad un om, nu stiu daca as pute sa ii spun asa, bine facut, cu barba si parul lung si cu un cutit insangerat in mana, care incearca sa sparga usa de la baie, in timp ce Anna striga dupa ajutor.
-Lasa-o in pace!
Nu imi raspunde, doar se intoarce la mine si ranjeste. A spart usa, si cu o lovitura de cutit a lasat-o pe Anna nemiscata.
-Mama... spune speriata sora mea.
Nu stiu cand s-a ridicat din pat, dar stiu ca am injurat-o ca a facut-o. Fiinta care l-a omorat pe tata si pe Anna acum alearga spre sora mea.
-NU TE ATINGE DE SORA MEA! LASA-O IN PACE!
Dar o prinde de par si se intoarce spre mine, zambind.
-Bun baiat! imi spune.
In timp ce sora mea plange si striga dupa ajutor, o trage de par afara si inchide usa.
Iar eu raman in fata usii, neputincios.
Acum ma uit la labele mele de caine si imi spun: Ce n-as da sa pot deschide usi!

M-ai am multe alte povesti. Si poti sa cauti si Camera Rosie cu a spus si cel dinaintaea mea. E foarte faina. Pot chiar sa ti-o spun daca vrei.
Scuze pentru eventualele greseli de scriere!
Si imi pare rau daca nu iti place povestea. Mie mi-a placut, da fiecare cu gusturile lui.

| IJustDeath explică (pentru owlAndreeaIrina):

Ba, de fapt chiar îmi place foarte mult.