| Anutza_7145 a întrebat:

vreau si eu versuri scurte de prietenie... dau funda la cele mai frumoase!

Răspuns Câştigător
| Ktl a răspuns:

Bună. kiss

Niciodată nu ai uitat să fii lângă mine. şi eu voi fi la fel, lângă tine!

Tu ai fost sigurul (singura) care mereu, mereu m-a ajutat. m-ai salvat atunci când am simţit că lacrimile m-au înecat!

Au fost momente grele peste care am trecut. fără tine, lângă mine, sigur nu aş fi putut.

Ce aveam de mult avem şi-acum, dar mai intens : o prietenie strânsă şi-un suflet imens.

În momente grele ne-am intins unu` altuia mâna!

E bine să ştii că e cineva care să-ţi fie mereu aproape! O mână care să te ridice când simţi că treci prin diferite etape!

E bine să ştii că e cineva care face durerea să nu mai doară, te face să zâmbeşti.un prieten scos din file de poveşti!

Mi-a fost alături zile bune şi nopţi grele. când plângeam din desparţiri sau bârfe rele.

Şi-mi dă şi pumni să mă trezesc la realitate.

Împreună trecem peste tot. că o prietenie trece şi prin foc.

Sper că te-am ajutat. puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Citate Despre Prietenie
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane. - Octavian Paler
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. - Aristotel
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger. - Nichita Stanescu

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| AnNaa67 a răspuns:

Buna!
Am vazut ca ai dat fundita la cineva, dar nu are nimic.
Uite un cantec:
Cel cu care am trait copilaria

Nu pot sa cred ca cel cu care mi-am trait copilaria,
Sa ma demascheze, la pamant, si jos palaria,
Nu pot sa cred ca toti anii cei petrecuti cu el
Au fost ca pus pe deget si apoi scos, un inel...

Nu pot sa cred ca cineva la care tineam atat de mult,
Si ii spuneam, te iubesc incat nu pot sa te ascult,
Dar lumea, iti schimba viata,
Trebuie sa te schimbi, sa-ti schimbi si casa, hainele si-apoi fata.

Chiar si daca nu poti sa intelegi,
A fost ca un soare pe pamant,
Sunt mii si mii, de- atatea legi,
Si toate-acum se exprima doar printr-un cuvant,
Ieri era un soare calduros,
Dar azi nu mai stii ce sa zici,
Parca...
Esti roasa-n adancime-n os

Nu stiu daca va realiza
Cum mi-a provocat criza,
Criza cu lacrimi plina,
Ca o balta cristalina,
Taci!
Zaci!
Si
Taci
Zaci
Numai din pricinaaa lui,
Nu stii ce sa mai spui,
Asa oameni nu ai mai intalnit,
Nu ai zambit din cauza lor...
Cat ai trait...
Si strigi la nori ca:moooor.
Si linistea se asterne,
Durere cerne...
Peste minee...
Un nor ce nu face bine, la mine -repetare de doua ori
Dureree...
Auuu, mama, sopilaria mea, mi-am irositoooo, ahh numai din cauza taaaa.
cantec compus de mine.

| Adriana_8643 a răspuns:

Pai, nu pot sa-ti definesc prietenia, insa ti-as putea defini ce e un prieten adevrat, un prieten adevarat este cel care:
-ii pasa de problemele tale si sare mereu in ajutorul tau
-te pune pe tine pe primul plan
-iti ia mereu apararea in fata cuiva chiar cu riscul de a fi batut
-cel caruia poti sa-i destanui secretele tale caci nu le va zice
-te intelege si te consoleaza la greu
-stie cum sa te inveseleasca si o face mereu, cand este necesar
-ar fi capabil sa-si dea viata pentru tine...
din pacate prieteni adevarati nu exista exista "sys-uri" "bro" "bff" dar prieteni adevarati nu...nici bff nu prea sunt dar ma rog

| ceisili a răspuns:

Together forever never apart maybe distance but never in heart! asta mi-a zis mie un prieten foarte bun