| ColOreDdrEaM a întrebat:

Hei, TPU. love struck

Ce inseamna daca visez dinti? :-\

8 răspunsuri:
| Oana_4113 a răspuns:

Cred ca ceva de raubig grin, asa stiu eu

Răspuns utilizator avertizat
| JustMeBăi a răspuns:

Că vei rămâne chel în gură şi ştirb în cap.

| AxxFarer a răspuns:

Dinţi – Simbolistica dinţilor este de mare complexitate şi exprimă în general manifestările dure, comparaţiile cu animalele carnivore, iar la unele triburi compartimentarea simbolică este o marcare iniţiatică şi obsedantă: incisivii, caninii şi molarii având funcţii precise în simbol. La persani ca şi în Europa dinţii semnifică luarea în stăpânire, ceea ce înseamnă un act agresiv. Un alt simbol curent se adresează funcţiei danturii, de pregătire a hranei, astfel fiind considerat simbolul integral drept suport şi manifestare ale perfecţiunii. În Irlanda simbolul dinţilor este asociat harului poetic, cu menţiunea specială că măseaua de minte ar avea virtutea lirică transmisibilă...

Semnificaţii: ■ Conform tradiţiei empirice şi transmisiei folclorice dintele pe care îl simţi căzând cu durere din gingie, semnifică moarte ■ Este favorabil visul cu dantură simetrică şi albă ■ Dacă te visezi scoţându-ţi dinţii, semnificaţia se referă la starea de sănătate, la imobilitatea ta cauzată de o boală încă nemanifestată ■ Un dinte care cade în vis şi nu simţi durere şi nu vezi sânge, înseamnă că vei primi o veste despre un deces, dar nu vei fi prea afectat de eveniment ■ Nu e bine să visezi dinţi murdari sau de altă culoare decât culoarea naturală a danturii ■ Dacă visezi o dantură asimetrică, disproporţionată congenital, aşteaptă-te la inculparea într-o situaţie dificilă, în care nu vei găsi toleranţă şi amiabilitate, ci violenţă verbală şi ameninţări...

| Kooo a răspuns:

Ce dinti ai visat, ma? laughing

| ColOreDdrEaM explică:

Eehh. oh go on.

Un cosmar oribil. x_x.

:d

| Kooo a răspuns:

Da, cu dintii lu peter laughing [ :-& ]

| zalisa a răspuns:

Ca nu te speli destul de des pe dinţi laughing)