| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Voi la ce varsta va doriti sa va casatoriti?

78 răspunsuri:
| Durassica22 a răspuns:

La cat de copilaroasa sunt cred ca niciodata happy happy

| Durassica22 a răspuns:

Nu vreau sa o fac
1. nu am cu cine
2. nu vreau responsabilitati
3. cine s-ar casatori cu o nebuna ca mine? happy

| Yoel a răspuns:

TU citi ani ai?

| Yoel a răspuns:

Hei, Florentina! (sper ca asta e numele tau real?) Tu esti "structurată" doar pe intrebari! Cred ca Mamica ta e very proud of U. Intrebarea ta necesita o aprofundare ceva mai adinca, daca mi se permite. Sunt doua Concepte de gindire in accepta lume: Gindirea Greceasca - care e produsul filosofiei si gindirii umane, si Gindirea Evreiasca - care e produsul Revelatiei de Sus,
Depinde pe ce Coordonata te plasezi, ca sa gasesti raspunsul correct la multe din intrebarile tale. Dupa sistemul de gindire uman - care se schimba de la o generatie la alta, de la o cultura la alta, te poti marita cine vrei, cum vrei si cu cine vrei. Si apoi, vei suporta Consecintele, bine-inteles. Asdtea vin "in packet", cu deciziile tale. Dupa gindirea Revelatiei - fetele Evreice se casatoreau (oare sa o spun, sau nu?) la o varsta frageda - may be intre 14 si 18 ani. Petra ca la ei, Dragostea se "invata" si se practica numai in cadrul familiei, nu pe strada, nu pin parca, sau la cluburi si discoteci. Tinarul avea cam 25-30 de ani, si el era distul de matur ca sa-si "initieze" mireasa, si total reusea de minune. Eras rare divorturile. El avec o Carte de capatîi, ca si Ghid de Familie, pe care plate o ai si tu, daca nu, ti-o recomand - Cartea "Cintarea Cintarilor" din Vechiul Testament al Bibliei, scrisa de imparatul Solomon, cel mai illustre si intellect OM din lume. Dupa ce o citesti cu mare atentie, am putea continua discutia.
So, in concluzie, sistemul tau de gindire, va da raspunsul correct la intrebarea ta. Desigur ca lucrurile s-au denaturat enorm de mult in generatia noastra - Metodele se schimba de la o Generatie la alta, de la o Cultura la alta, dar Principiile ramin aceleasi.

| LiviuForXS0fy a răspuns:

La 30 de ani cu delay de 33

| AntoniaRus a răspuns: