| oAaaNaa a întrebat:

Hei vreau si eu niste statusri gen:
Daca eu stiu cine sunt, nu ma intereseaza ce spun altii.
Pleasee.
Cele mai multe primesc funda.

2 răspunsuri:
| DJMikeGMC a răspuns:

Şi dacă o mai iubeşti spune-i,caut-o. Acum sau niciodata!

Oamenii se schimbă! Nu te schimba odată cu ei!
Te aruncă în braţele altuia că e ocupat, şi apoi te face tarfa că l-ai înşelat!

Eu sunt normală. Poate eşti tu defect.

→Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine.

→Am greşit prea des, dar nu am niciun regret.

→Aruncă şi tu puţin pământ când o fi să mor şi prefă-te măcar că o să-ţi fie dor.

●Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!

Este sigur dragoste atunci când ea adoarme în braţele tale şi se trezeşte în visele tale!

Dacă nu te caută, înseamnă că nu-ţi simte lipsa!

# Fiecare reușită începe cu decizia de a încerca.

# Orice femeie are nevoie de un bărbat care să o iubească cu adevărat.

@ Orice barbat are nevoie de o femeie care să-l iubească cu adevărat.

# cine te iubeşte cu adevărat te acceptă aşa cum eşti! Ştie că nu eşti perfectă, dar simte bunătatea şi sinceritatea ta ♥

@ Poate ai ţinut la mine dar nu ai ştiut să îmi arăţi.

@ Unul dintre cele mai grele lucruri în viaţă este să ai cuvinte în inimă pe care nu le poţi pronunţa.

Spui că e numai vina mea, atunci dă-mi inima înapoi sau ce-a rămas din ea.

Au fost şi certuri,despărţiri,dar o împăcare minunată. Şi-am trecut peste tot purtându-ne o dragoste adevărată.

Versurile curg pe hârtie şi sunt toate despre noi,despre toţi km străbătuţi ca să fim noi amândoi.

Iubirea o simţi după ce ai pierdut-o!

Chiar dacă am fost ranită eu merg inainte. Nu sunt suparată, această stare nu mă prinde!

Ai să plângi mai târziu când îți va fi greu, ai să vrei să-i zâmbești, dar iți va fi greu!

Învaţă să trăieşti pentru azi, nu pentru mâine. Învaţă să trăieşti pentru tine, nu pentru alţii!

→Prietenia trebuie capsată cu capsatorul, NU prinsă cu o agrafă de birou.

Nimeni nu îţi poate da ceea ce-ţi refuzi singur,dar nici nu-ţi poate lua ce păstrezi în suflet!

Partea proastă e că investesc prea multe sentimente şi după mă uit la ele cum putrezesc şi devin regrete.

Cui îi pasă,un prieten rămâne acolo, chiar şi când greşeşti.

Femeia nu merită să fie lovită, aşa cum consideră unii "Dacă a meritat?! Ce să-i fac?"

# Azi am înteles că oamenii nu se întorc niciodată înapoi. Şi dacă se întorc, nu mai sunt la fel.

Pentru că viaţa nu e nici roz, nici mov, nici verde.E o chestie cu multe pete!

Pentru tine care eşti tot ceea ce mi-am dorit, pentru că mă înţelegi şi mă suporţi, pentru că îmi faci toate poftele, pentru că mă IUBEŞTI: MULŢUMESC!

∙? Mandria n-are nevoie loc in doi? Ca ea e prima care naste un razboi?

Când cineva te iubeşte nu trebuie să ţi-o spună; poţi să îţi dai seama după felul în care te tratează!♥

» Suntem toate la fel - fete! Dar unele persoane care le ai în viaţa ta te fac să te simţi în centrul atenţiei! Depinde de persoane.

Sunt toţi o apă şi-un pământ traşi la indigo!

Iubesc fără condiţii, dăruiesc fără motive şi zâmbesc fără explicaţii!

Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.

¤ Învaţă din greşeli şi nu uita să speri. Şi când problemele sunt multe, zâmbeşte chiar dacă nimeni nu o să te asculte.

Viaţa fără sentimente, e ca trandafirul făra măracini - nu are sens.

¤ M-am săturat de toate, de vorbe false, mincinoase.Şi poate din bunătatea, le-am crezut pe toate

► Iubeste-mă din suflet frate, dar aratămi asta şi prin fapte.

Cum ar fi viaţa unui om, fără sentimente?

Dragostea adevărată, nu se vinde la bucată.

Acela care nu a iubit niciodată, înseamnă că nu a trăit niciodată.

A pus suflet deşi ştia că greşeşte.

Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.

Nimic în viaţă nu e întâmplător.

Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă.

Am pornit cu mâna goală spre lacăte închise. Călcând pe orgolii, arzând zeci de foi scrise!

Ne leagă zâmbete şi lacrimi. Ne leagă o prietenie fără margini.

Mi-e dor de noi. La mine e soare afară, dar în suflet ploi.

Să fi singur nu înseamnă că nu e nimeni pe lângă tine.E acel sentiment că nu e nimeni căruia să îi pese.

Ai distrus un peisaj plin de culoare. L-ai innegrit si doare, acum e fara soare.

--- > Nu mă mai interesează trecutul, vreau să trăiesc prezentul şi să ma gândesc la viitor.

# Când am nevoie de ceva, toţi sunt plecaţi, dar când ei au nevoie de ceva, niciodata nu le-am zis '' Pleacă ...Astăzi am treabă da''.

Chiar dacă amintirile mă urmăresc, eu spun STOP '' Vreau şi eu să trăiesc''.

•Ştii. Speranţa moare ultima!

Visele iti dau sperante, iar sperantele te omoară...

Nu privi în altă parte când ai lângă tine tot!♥

Chiar crezi că sunt fericită când aud numai minciuni?

»Lumea e plină de lucruri frumoase. Tu eşti unul dintre ele!

| elenita3 a răspuns:

"♥ un pas inainte,unul inapoi,dar mereu voi fi aceiasi pregatita pentru voi!
fac fata vietii,ma lupt cu proaste,dar cu toate asta ce castig:NIMIC! asa ca m-am razgandit,un zambet si o privire bine gandita da clasa la orice prapadita!♥
sunt si doolce si amara, depinde de vrajeala~~sukarime si talent, dobor orice clasament~~diamant adevarat, exemplar unikt~~

Fite, gesturi si tupeu asta e talentul meu, pe ecran da foarte bine o printesa asa ca mine, stiu sa-nvart totul in loc, dobor prostii dintr-un foc

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreanta.

mult prea fina, intre fete sunt regina.se opreste,te ameteste,iti zambeste,ma omoara,ma priveste,se lasa pe spate doar de la jumate,va intrece pe toate"

,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass,ca-o balerina are miscari de felina,intre fete e regina.

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine, Sunt mult Mai buna sI MUlT maI frumoasa cA tine
Am corpul de felina, privire si piele fina, ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine, ca si mie imi convine

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

"Dar n-are nevoie sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X
Am tupeu M-am nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare:X:X""

Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el. fetita lui e cea mai importanta!

.Si chiar daca va semana fizic ca ea, sa fii sigur ca nu va vorbi la fel si nu va avea acelasi caracter ca ea!

.In ambitzia mea vorbeste ca ea, nu stie ce sa mai zic, crede ca ma oftik, "ia da`i fata mea de jurat de cine are drag, pentru cine a facut noptsile zile, pentru mine sau pentru tine?"

. Daca vrei sa mai spui ceva... SPUNE! si daca vrei sa pleci.Pleak pe bune.

.[. stii? Orice S`ar Intampla EA mereu Va Lupta]

mai am, dar cred ca ajung! sper ca ti-am fost de ajutor! funda?