| yozuza97 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste statusri noi :de dragoste si de fericire ...:X cele mai multe primesc funda!:* P.S. :: fara cocalareala

Răspuns Câştigător
| Symooo93 a răspuns:

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti. ♥
Pentru că aşa e când iubeşti, scrii numele lui oriunde!
Mereu simtim nevoia de a avea pe cineva care atunci cand ii spunem ca suntem OK ne ia in brate si ne spune: " Nu, nu esti. "
Dragostea este paradisul fiecărui îndrăgostit!
Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat ce vrea sa stea mereu imbratisat.:X:D
Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi … chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine!
Dragostea nu înseamnă a te uita lung unul la celălalt, ci a te uita împreună în aceeaşi direcţie

Iubirea e o taină, în duet.

Iubirea este cea mai frumoasă muzică din partitura vieţii. Fără ea, ai fi un etern afon în corul imens al omenirii.

Ce e dragostea? Nevoia de a ieşi din tine însuţi...

Dragostea puternica tine

Iubirea ne face viata mai placuta

Dragostea este o ploaie de fluturi într-un suflet ales.

Am trecut printre atatea, prin soare si vant, printre furtuni si viscole. Dar am rezistat si am trecut peste toate pentru ca langa mine a fost cea mai importanta persoana...Ai fost TU!

Ne iubim chiar daca lumea nu e de acord.

Păstrez clipele în care mă faci să zâmbesc şi zâmbesc pentru că sunt cu tine.
Oamenii spun că DisneyLand este cel mai frumos loc de pe pământ. Asta înseamnă că n-au fost în braţele tale!
Numai tu ma faci sa ma simt unica in aceasta lume.
Pentru ca nimeni nu`i ca tine.Pentru ca nimeni nu`i ca noi :] •
Doi copii indragostiti... Ea il iubeste ar da totul pentru el... Iar el o iubeste ar merge oriunde pentru ea si tot timpul lumea spune asta: Se iubesc!
Eşti pe primul loc, niciodată să nu uiţi. Că pentru tine a renunţat la multe şi la mulţi!

Dragostea inseamna sa-i dai cuiva puterea de a te rani sau chiar de a te distruge, sperand in acelasi timp ca n-o va face niciodata…

Teoretic mă adori :). Practic mă iubesti :x

cine te iubeşte cu adevărat te acceptă aşa cum eşti! Ştie că nu eşti perfectă, dar simte bunătatea şi sinceritatea ta ♥

Chiar dacă am fost ranită eu merg inainte. Nu sunt suparată, această stare nu mă prinde!

Victoria este a celor care cad și se ridică. Știi, viața este lupta în care nu este loc de frică! :)

Afară e soare, in suflet e furtună, pentru fericirea mea ești unitatea de măsură!

Viaţa nu se măsoară in număr de respiraţi sau inspiraşi, ci în numărul de momente în care ţi s. a tăiat respiraţia!

Si cand fac pe prostuta tu sa ma iei in brate si sa'mi spui : Iubi, ce ma fac eu cu tine?:x:x!

Trecem dintr-o stare-ntr-o mie de stari Ma ucizi c-o privire, dar ma-nvii dupa un infinit de sarutari! :X

Ridica-te! Nu poti? Incearca! Lacrimi? Sterge-le! Doare? Rabda! Esti suparata? Uita! Cum? Cumva...♥

N-aș renunța la el nicicând. Când ies fără el, îl am în gând.

~Relatia asta-i ca jointul ajuns la filtru. Zic: cat mai vrei sa trag sa ma frig ca tampita`?

Poti sa o iubesti daca stii cand, unde si cum!

Sper ca te`au ajutat. si daca mai ai nevoie am si o pagina pe fb. http://www.facebook.com/Symo.Love unde postez statusuri. daca ai placerea sa intrii te astept.:*♥