| aishastefi8 a întrebat:

Hei! vreau si eu povesti de dragoste triste dar cu final fericit lungi si cu poze sau site-uri(povestile sa fie la pers a 3a)dau funda si vot

3 răspunsuri:
| Charm a răspuns:

Hey, povestea asta e adevarata, adica ii s-a intamplat surorii mele. Sper sa iti placa.

Era o zi cam ploioasa de vineri, nu mai stiu sigur. Ea tocmai se mutase la aceeasi scoala cu sora ei, doar ca ea era doar in clasa a 5a. Fata impreuna cu matusa ei se indreptau inspre clasa unde o sa invete si o sa isi faca prieteni. Cum pasi inauntru, vazu multi copii ce stateau in banci cu privirile atintite inspre ea. Cu pasi mici, merse intr-o banca langa un baiat care era prietenul fostei ei colegi la care tinea foarte mult. Orele au mers normal, pana ce la ora de dirgentie, pe fata o muta in penultima banca de la geam langa un baiat blond cu ochi caprui. Cei doi au facut cunostinta si intre ei s-a format o prietenie ceva mai ciudata. Toata ziua se certau din diferite lucruri inutile, dar aveau momente cand el o sprijinea si ii dadea sfaturi care nu prea o ajutau asa de mult. Lasand aceste lucruri la oparte, ea mereu, in fiecare ora se uita la un baiat ce statea pe randul de la usa in ultima banca. Avea parul brunet spre blond, iar ochii caprui sau poate albastri, niciodata nu era sigura de care e culoarea ochilor lui, dar era sigura ca iubea acei ochi, si acel zambet care il afisa baiatul de fiecare data cand se uitau unul la altul. Dupa cateva zile sau poate chiar o luna fata i-a cerut unei colege id-ul baiatului si asa au inceput sa vorbeasca pe mess. El, mai glumea cu ea, o facea sa rada, cu toate ca ea chiar daca nu se vedea la exterior ca rade, era fericita. Baiatul prima data i-a cerut o poza cu ea, iar fata l-a intrebat de ce. El a ezitat sa ii spuna, si tot asa au facut pana ce baiatul i-a spus "Te iubesc!". Fetei nu prea ii venea sa creada, apoi el a intrebat-o daca simte la fel. Fata a ezitat sa ii raspunda, nu simtea nimic pentru el, doar il simpatiza. L-a scoala il privea mereu, se gandea mereu la el, apoi pe hol in timpul pauzei el a intrebat-o din nou daca ea il iubeste. Fata nu i-a spus nimic, vroia ca el sa o lase in pace, nu sa o ignore complet sau sa nu ma vorbeasca cu el, se simtea putin cam stresata.
Baiatul se simtea oarecum trist pentru ca el o iubea, si probabil ar fi facut orice pentru ea. Timpul a trecut si a trecut...vacanta de vara a venit dar nu a stat prea mult si scoala a inceput din nou.
Era o zi frumoasa, iar fata se bucura ca e in a 6a. Baiatul si fata se intelegeau destul de bine, dar ea nu stia de ce inima ei bate asa de tare cand e in preajma lui, de ce nu poate sa il priveasca din nou fix in ochi cum o facea inainte "de ce?" se intreba ea mereu. Oare era indragostita... oare chiar incepuse sa il iubeasca pe baiat? Nu stia ce sa faca, dupa cateva zile de la inceperea scolii intelesese ca ea chiar incepuse sa il iubeasca, dar nu facuse nimic, tinuse acele sentimente pentru el ascunse inauntrul ei. Mereu isi zicea ca el nu mai simte nimic pentru el, ca nu vor fi niciodata impreuna si ca nu are nici o sansa sa fie cu el. Lacrimi amare se scurgeau in fiecare seara pe chipul fetei, si chiar si la scoala, cand lacrimile apareau ea fugea de privirile celorlalti si plangea in baie unde nu o vedea nimeni. Simtea cum inima ei parca era strapunsa de mii de ace. Fara el se simtea goala, incompleta, parca nu avea pentru ce sa existe, pentru ce sa traiasca, pentru ce sa lupte. Clasa a 6a a fost foarte grea pentru ea, fiindca durerea si tristetea nu o mai lasau in pace. Pana si in vacanta era trista, si statea mereu in casa, varsand lacrimi. Ea chiar il iubea pe baiat si ar fi facut orice ca sa nu il piarda.
Clasa a 7a a iceput destul de bine, iar fata a inceput sa zambeasca, dar nu cu adevarat, doar zambete false. Nimeni nu stia ce simtea ea cu adevarat. Dupa cateva zile, baiatul auzise de la o colega a fetei ca ea il place, dar el nu credea asa ca merse la ea si o duse in spatele clasei unde puteau vorbi, si o intreba daca il place. Fata privind in partea cealalta evitandu-i privirea ii spuse ca da, iar el ii spuse "De ce nu mi-ai spus pana acum...". Fata nu raspunse, iar e o intreba ceva dar nu intelesese, si asa cand se sunase amandoi au mers la locurile lor continuandu-si orele.
Cand insfarsit scapara de chinul la care ii supuneau profesorii, baiatul si fata coborau incet scarile pana jos la parter, iar el o intreba ceva ce fata astepta de mult timp "Auzi... vrei sa fi cu mine?" zise baiatul, iar fata bucuroasa ii spuse repede "Da". Inima ei parca salta de fericire dar nu stia ca aceasta fericire nu va dura mult.
Dupa o saptamana in care au fost impreuna, au fost fericiti, dar el...se despartise de ea spunandu-i printr-un biletel " Sper ca nu te superi dar...nu mai vreau sa fiu cu tine". Fata simtea cum pur si simplu a fost injunghiata direct in inima. Nu suporta ideea ca el nu e langa ea. Asa timpul tot a trecut, ar ea era deprimata, nu vorbea prea mult cu colegii sau prietenii sai. Pur si simplu ii venea sa se omoare dar cu toate ca vroia asta nu putea, ceva nu o lasa sa faca asta, aceea fiind frica si sora ei care era langa ea mereu.
Intr-una din zile fata scrisese un bilet pe care colega ei il dadu baiatului spunandu-i ca l-a gasit in cine stie ce loc, exact cum se gandisera cele doua fete. Fata in tot acel timp se ascundea in baie si se gandea la toate intamplarile de pana acum.
Baiatul era suparat, nu stia ce sa zica de acel bilet, ea il ranise, il facuse sa sufere, si asa se gandise sa faca si el la fel. Dupa un timp in care cei doi nu au vorbit deloc unul cu altul, el o intreba pe fata daca vrea sa fie dn nou cu el, fata desgur acceptand. Totul a mers bine, mereu isi spuneau pe mess "Te iubesc!" si vorbeau aproape tot timpul pana intr-o sambata in care cartile se dadusera pe fata. Baiatul ii spuse ca el nu a iubit-o niciodata ( de la inceputul clasei a 7a), si ca s-a combinat cu ea pentru ca nu vroia ca ea sa sufere cum a suferit el, si de aceea el mereu se juca cu fetele din clasa, spunand ca asa isi reface inima ce era sfaramata in mii de bucatele. Ea incepuse sa planga in hohote, chiar tinea la el, si innebunea fara daca nu il vedea. Cel mai mult o durea faptul ca el ii spusese ca nu o iubeste. Nu se mai putea opri din plans dar isi spuse ca nu va ceda, si pana la sfarsitul clasei a 8a va lupta, si va incerca sa il recastige.
La scoala urmatoarele zile, ea radea, dar era doar actorie. Trebuia sa rada, sa ii arate ca nu ii pasa de el, si asa el vazand ca fata il ignora, se indragostea din nou de ea pe zi ce trece.
Pe mess cei baiatul ii daduse din nou add, si puse la status ca "poate ca fost un joc la inceput, dar acum o iubesc ca un nebun" asa cei doi au ajuns sa fie impreuna, si spre mirarea surorii fetei, cei doi au fost impreuna timp de trei saptamani si patru zile. Totul era foarte frumos, se intelegeau bine, pana ce intr-o zi el nu vorbea cu ea, o ignora complet, iar fata nu stia ce s-a intamplat. A doua zi la fel, de abia daca vorbeau. A treia zi, lucrurile incepeau sa revina la normal, dar urmatoarele zile erau ca si cele dinainte. Baiatul le spuse prietenilor sai ca el si fata nu ma erau impreuna, iar fata inca, credea asta. Pana la urma au hotarat sa ramana prieteni. Fata inca il iubea nespus de mult si o durea ca nu erau din nou impreuna cum a fost. Nu intelegea de ce s-a intamplat asta pana ce si-a dat seama ca una dintre divele clasei era problema. Acea piti se bagase intre ei fara sa ii zica nimic baiatului, doar sa se joace cu el, si sa il tina ocupat, ca sa uite de ea. Fata si-a jurat ca o sa se razbune pe diva, si nu va renunta niciodata la baiatul ce i-a furat inima. Era prima ei dragoste adevarata, si ea de felul ei mai baietoasa cu o parte mica de feminitate, curajoasa, dar cam timida nu vroia nicicum sa renunte la el. Cei doi nu prea au mai vorbit, dar el astazi in ziua aceasta ploiasa de vineri a inceput sa o salute, sa vorbeasca cu ea, si multe alte lucruri. fata se intreba de ce baiatul a intrebat-o daca are un alt prieten, ea spunandu-i ca are dar nu stia raspunsul la intrebarea ce o macina. Ea credea si spera ca el sa tina la ea, spera ca el inca o mai iubeste. Oare cei doi vor fi din nou impreuna? Oare dragostea lor va putea trece peste obstacole? Oare ce se v-a intampla? Inca nu e sfarsitul povestii... dar cine stie daca va exista un sfarsit.

Sper ca ti-a placut. Sincera sa fiu mie si surorii mele ni se intampla aproape acelasi lucru cand vine vorba de baieti, cert fiind ca e foarte ciudat. Ei bine, daca ti-a placut si daca vrei o sa iti povestesc si restul povestii, dupa ce voi vedea ce se mai intampla.

| aishastefi8 explică (pentru Charm):

Povestea aceasta e la fel si ca a mea doar ca pe 1 aprilie se face un an de cand imi place de el.printro colega s-a combinat cu mine dar de fapt nu era asa si pe 29 februarie a fost ziua cea mare in care neam comb si suntem impreuna de 4 sap si 3 zile

| Huntress a răspuns:

@BrokkenAngel, îmi place povestea ta, e o adevărată telenovelă, dar e frumoasă big grin Sper că cei doi vor fi împreună... de adevăratelea! :X