| Bianca168 a întrebat:

Heii! Mi-am facut recent cont pe ask... Imi puteti spune si mie cum se foloseste?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Raspunzi la intrebarii aonime

| K0sti a răspuns:

Mare greseala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa raspunzi la intrebari (la care vrei tu) in principiu, este un site al intrebarilor, sigur, poti da aprecieri, raspunsuri, poti da si tu intrebari la rangul tau, chiar si cu anonimat. Poti sa urmaresti sau sa fi urmarit pe site, poti da note, pareri, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| ioanacristina666 a răspuns:

Pai tu primesti intrebari(mai intai o sa primesti 5 intrebari de la ask.fm cred) si raspunzi la ele.Si dupa o sa mai primesti intrebari anonime sau fara anonim la care raspunzi.
La randul tau poti pune inrebari oricui cu ask.fm,cu anonim(fara sa stie ca tu ai pus intrebarea) sau fara anonim.Cand vrei sa pui intrebarea cuiva si intri pe profilul lui o sa fie jos bifat"Intrebare anonima" si poti sa o scoti sau sa o lasi.
Ca sa iti"faci prieteni pe ask", spune-le prietenilor ca ti-ai facut cont, cauta-i si pe ei, da-le follow(ei nu vad daca le-ai dat sau nu), distribuie-ti linkul pe facebook.
Daca vrei sa gasesti si alti oameni intra pe ask.fm/account/wall si la raspunsuri o sa iti apara raspunsurile prietenilor pe care ii urmaresti sau care dau like la alte raspunsuri.Si poti da pe flux unde gasesti alti oameni si poti sa intrii pe profilul lor, sa le pui intrebari, sa vorbiti, sa le dai follow etc.