| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! In cat timp se vindeca arsurile solare? Tocmai am fost la mare si peste 6 zile ma voi duce iar.Problema e ca sunt foarte arsa.M-am dat cu un spray calmant,cu o lotiune de dupa plaja care are acelasi efect calmant si hidratant dar as vrea sa stiu cam cat dureaza pana imi trece pentru ca nu vreau sa fiu rosie ca raculI don't want to see, mai ales ca ma voi duce cu prietenii si ma voi face de ras. Multumesc!

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

In 6 zile s-ar putea sa iti treaca roseala, insa s-ar putea sa incepi sa te cojesti. Incearca sa iti tii pielea cat mai hidratata, desi nu stiu exact cat te va ajuta asta impotriva cojirii.

| FunnyColor a răspuns:

Daca nu iti faci nimic va dura foarte mult. Poti sa incerci Algocalmin sau Piafen ca sa iti treaca mai repede, sau poti incerca tratamente din popor.