| Kídυ a întrebat:

Heii vreau si eu statusuri de iubire, dar nu luate de pe net, asa mai faine ce stiti voi! Please puppy dog eyes dau fundita!

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Buna! Mie imi placea statusul:
'' un barbat adevarat nu face dragoste cu un milion de femei, un barbat adevarat face dragoste cu o singura femeie intr-un milion de feluri''bug sper sa-ti placa si tie

Mai e si ''alege ce iubesti si apoi iubeste ce ai ales''
De acord cu tine, un status nu trebuie sa fie de pe net ca sa fie frumos, conteaza numai ceea ce simti tu, ceea ce vrei sa scrii in acel moment. Uneori imi scriu ''fericita'' si mai toata lumea ma intreaba ''de ce esti fericita?'' happy un status de iubire pe care il stiu de la o prietena(P. S. trist) ''credeam ca pe tine te-am pierdut de la inceput dar mi-am dat seama ca nu pot pierde niciodata ce nu am avut''

Mie imi plac si statusurile in greaca, turca, chineza, japoneza, etc

P. S. nimeni nu va stii ce inseamna si toti te vor intreba.

Sper sa-ti placa.Sa ai o zi minunata!

3 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Www.sweety-things.weebly.com sunt multe faine si unele mai necunoscute;)

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Pentru ca îmi zâmbesti, pentru ca ma rasfeti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma amagesti, ma superi si apoi ma împaci. te iubesc!

ne privim si ne placem, dar ne despartim când înca ne iubim, ne prefacem.

si fi al meu cât tine orizontul, de parca cerul ne-ar permite totul, de parca am putea pluti mereu si niciun drum vreodata n-ar fi greu.

iubirea este atunci când el ma strânge în brate de parca as fi singura lui comoara.

spune-i inimii sa bata, focului din nou sa arda, sa te mai gasesc odata.

spune-i ploii sa nu cada, vântului sa nu mai bata, toate o clipa sa dispara, sa ramânem doar noi o seara.

o viata si o zi în brate sa te tin ar fi prea putin.

cause you're the Apple to my pie, you're the straw to my berry, you're the smoke to my high and you're the one I wanna marry. cause your the one for me and I'm the one for you and we're the perfect two.

nu întinde mâna la nimeni ca te arzi si ai sa vezi cât de multi te uita daca mâine cazi.

si daca dupa tot ce ti-am spus, n-ai înteles nimic - de fapt trebuia sa simti, nu sa-ntelegi. daca dupa tot ce-am facut, nu-nsemn nimic pentru tine, de ce nu vrei sa ma dezlegi?

pâna la ultima serie, ea straluceste în mizerie, si doar câteva griji legate de cei dragi o mai sperie.

îi bate inima unei leoaice în piept. când zice c-o sa fie bine simti ca toate cele grele trec.

nu pot sa fiu perfecta, oricât as vrea. si înca simt ca locul tau e gol pe canapea, fac mereu pe desteapta, tu faci pe indiferentul. nu suntem avocati sa incepem cu dreptul.

si când aveam probleme, îmi spuneai: "sunt aici, nu te teme!"

ti-am dat o suta de mii de motive sa ma iubesti! m-am ridicat sa fiu motivul, ceva pentru care zâmbesti. poate c-a fost o greseala facuta de mine, dar fara intentie, sincer, n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie!

ar trebui sa înveti sa apreciezi ce ai lânga tine, ar trebui sa ma respecti, stii bine. nu vreau sa te oblig sa stai lânga mine, dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

nu conteaza distanta, cât conteaza ce simtim. eu te iubesc, tu ma iubesti, avem ce ne dorim!

sentimentele nu pot fi puse pe balanta, nu ne poate desparti nicio distanta.

esti cel mai frumos lucru pe care l-am avut vreodata. as vrea sa ramânem asa, sa nu ne certam niciodata!

Iarta-mi ochii pentru ca te admira. Mi-ai furat inima cand te-am vazut. Fa-ma ciudat sau nebun dar de cate ori inima-mi bate numele tau eu il rostesc!

Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang, tu ma faci sa simt ca traiesc. tu ma faci sa iubesc

Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile!

Te iubesc si nu mai vreau sa ne despartimno talking toata viata imi doresc impreuna sa fim:X

When the time`s passin` faster/ And my dreams get stronger/ I want it to be better/ It`s written in an old letter...

Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[?]•

SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.Eu sunt cea rasfatata:X

Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil.

Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying

A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.

E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

Sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare.

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

-----Greu cand ai mai multe dar iubesti numai una!laughing

Scapi de mine vrei nu vreioh go on stiu ca te duci la femei... da' te laslaughing
Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!oh go on

Cat de mult tu m-ai iubit:X dupa mine ai venitttsmug

Everybody do it on the floorsmug

Stii ca doar tu si eu vom fi, indrg ca'n prima zi!:X

De ce cand te intrebare ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?big grin

You know that I love you boy!:X

Azi n-am chef sa fac nimic, nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

| bellaisa a răspuns:

Poti sa le iei din unele melodii... uite eu acum ascult juan gabriel-eu te recuerdo, si ma regasesc in piesa asta, "sabes amor, eu nunca te he olvidado. te recuerdo en cada estrella siempre que aparece...":Xlove struck