| Lavii2000 a întrebat:

Heiii TPU.

Am nevoie de o reteta ca de bucatarie dar sa fie imbinata cu magie adica gen : Reteta magica, si sa contina chestii fantastice. Cea mai frumoasa primeste funda.

Răspuns Câştigător
| megabum a răspuns:

Reteta magica, constitue in : ciocolata, rom, oua, zahar ars, 2 blaturi de tort si frisca.
Faci aluatul, pui ouale (3-4 oua) bati la mixer pana devine galben de la oua.
Apoi il pui intr-o tava si il bagi la cuptor pana se face blat. Daca faci asta nu mai e nevoie sa cumperi cele 2 blaturi. Cand scoti tava de la cuptor pui pe blat ciocolata apoi mai faci un blat si il pui peste. Pui ciocolata si pe al doilea blat (pe el nu sub el laughing ).
Desenezi ceva cu frisca pe el ceva orice si apoi bagi la frigider o zi. Totul = tort de ciocolata! Pofta buna!
Funda?