| armin1221 a întrebat:

Heiii TPU vreau sa pun si eu busuioc sub perna de boboteaza si vreau sa stiu daca este obligatoriu sa ti pst negru toata ziua si seara sa mananci o turta sarata. daca nu fac asa nu mai visez sau ce?
si daca nu fac rost de busuioc de la popa merge sa iau busuioc de care am eu si sa il ud cu aghiazma? si apoi sa il pun sub perna? dau funda va rog mulllt

2 răspunsuri:
| kmarianak a răspuns:

Http://www.interferente.ro/......tate.html, vezi Fetele nemaritate isi viseaza ursitul, Turta dulce de Boboteaza, Cazatura pe gheata sau impiedicare, Lumanarea de Boboteaza si ursitul.

| BlackCat01 a răspuns:

Buna! Nu, nu este nevoie sa ti post negru toata ziua, iar de busuioc oricum vei putea face rost de la parintele din sat big grin ii ceri de nu-ti da laughing Si totusi sa fiu sincera cu tine, nu o sa visezi nimicoh go on e doar o poveste din batrani, in rest nimic! Scuze ca-ti spun adevarul! O seara placuta in continuare!