| CosminAndrei91 a întrebat:

Hello! Credeti ca studentii de provincie se comporta diferit in viata de familie fata de cea de camin? Ma refer la faptul ca fiind student la un camin incepi sa iti pierzi uneori bunul simt datorita a ceea ce vezi in jurul tau. Vezi cum betia si chiulealea e o obisnita si asta te influenteaza. Cand vi acasa famila are asteptari din partea ta iar tu trebuie sa te comporti la nivelul dorintelor. Ce ziceti? Voi va comportati natural mereu sau aveti grija uneori de imaginea voastra in fata parintilor?
Va multumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e si normal sa te comporti altfel cu parintii si altfel cu prietenii? In fata parintilor trebuie sa fii respectuos si civilizat, cu prietenii te distrezi cum vrei tu.

| pietrean a răspuns:

Studentii care provin din(nu "de") provincie, in cazul in care au capatat o educatie sanatoasa din familie, nu cred ca se comporta altfel decat acasa, din cauza(nu "datorita") ca au fost crescuti 18-19-ani,intr-un mod anume,pentru a nu dezamagi familia si societatea.
Sigur mai sunt si "scapari, devieri", dar, daca educatia este buna, se revine repede la linia de plutire.