| anonim_4396 a întrebat:

Hello funda! Ce tunsoare mi-s-ar potrivi? am fata aproape ovala (nu este chiar ovala) parul este pana la umeri si foate bogat! funda

4 răspunsuri:
| Amiiii69 a răspuns:

Eu iti recomand o tunsoare gen bob sau semi-luna, deci trebuie sa te mai tunzi daca nu, onduleaza-ti-l si prindeti bretonul, daca ai, cu o clamita..Sau potu sa ti-l faci ca Sore Mihalache!

| WhateverX a răspuns:

Pai,forma ovala a fetei e considerata ideala.Acesteia i se potriveste,practic, orice tunsoare. Daca nu, pentru o fata rotunda sau patrata se potriveste parul lung pana la umeri, pieptanat intr-o parte si care ascunde o parte a obrazului, dand impresia de alungire. Evita cararea pe mijloc. Sper ca ti-am fost de folos.

| FataAmintirilor a răspuns (pentru WhateverX):

Aproape m-ai fost! esti fata? daca da ce tunsoare ai tu?

| WhateverX a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Eu am parul pana la gat si mi-l fac cu placa, apoi dau bretonul intr-o parte.(de obicei iau o suvita din stanga si o mut in dreapta ca arat mai bine)