| Fritsa a întrebat:

Help me! Mi-a aparut un herpes dublu crying adica am doua herpesuri si mi s-a umflat tare buza si in somn mi s-a spart. Ce fac acum? Cum fac sa-mi treaca mai repede? Vreau luni sa nu-l mai am crying

4 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Iti va trece repede cu Aciclovir.Este super bun.Bafta!

| nana a răspuns:

Salut Fritsa. I-mi pare rau pentru tine. Din pacate trebuie sa te dezamagesc. Herpesurile nu trec cu una cu doua, si, din pacate lasa urme, semne pe un timp destul de lung. Fugi la farmacie si cumpara Zovirax si unge locul cu acest unguent ori de cate ori o poti face. Incearca sä mananci in perioada asta mai putin sarat si acru si consuma lichide multe. Sanatate. Pup.
nana

| ikram a răspuns:

Cumapra Aciclovir de la farmacie, si pastile si unguent.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Cel mai bun secret era sa rupi un servetel si cu un pic de crema pentru anti-herpes sa ti-l lipesti, daca pui fara o bucatica de servetel timpu in care se vindeca e dublu.