| PVAAVU a întrebat:

Heu baietilor cu simtul umorului,ziceti-mi niste glume tari, dar nu porcoase pe care vi le amintiti (inventate de voi, de altii). FUNDA celui care imi zice cele mai multe.

Răspuns Câştigător
| Dixxi a răspuns:

Da is fata.big grinSper ca n-are nevoie nici`o problema..Deci :
1.De ce nu stiu blondele sa scrie numarul 11?
Rtonguet. ca nu stiu pe care 1 sa-l puna primul.
2. Doi tipi stăteau de vorbă.
- Băi, nu mai ştiu cum se zice: funicular sau furnicular?
- La ce?
3.De cîţi bărbaţi e nevoie ca să schimbi un bec în baie? De nici unul, deoarece proastele spală şi pe întuneric...
4.De ce au bărbaţii conştiinta curată? Încă nu au folosit-o.
5.De ce parlamentarii nu sînt niciodată jefuiţi de hoţi? Curtoazie profesională.
6.Stewardesa către un călător:
- Doriţi cina?
- Ce pot să aleg?
- Da sau nu.
7.Ce iei cînd te doare capul?
- O aspirină.
- Şi cînd te dor picioarele?
- Tramvaiul.
8.Cum se obţine lumină cu ajutorul apei? Spălînd geamurile!
9.Cine este împuţitul absolut? Cel pe care şi preotul îl boteză cu pistolul cu apă.
10.Care este bîrfa absolută? Mutul povesteşte surdului că orbul a văzut paralizatul fugind.
11.Care este neobrăzarea absolută? Să obligi un struţ să meargă pe un drum betonat.
12.Care este fericirea absolută? Să aşezi o coroană de flori pe mormîntul soacrei milionare.
12.Care este diferenţa dintre un avocat bun şi un avocat de VIP-uri? Avocatul bun cunoaşte legea, avocatul VIP-urilor îl cunoaşte pe judecător.
13.De ce sînt avocaţii persoane importante ale societăţii? Deoarece cu ajutorul lor criminalii sînt prezentaţi într-o lumină mai favorabilă.
14.Cum invata Bula alfabetul? ...Vine Strula :
-Bula uite un poianjen`!
-Aaaa!
-Bula cum afce oaia?
-Beee!
-Bula a murit mama ta`!
-Ceeee`!?

Funda`!big grin

| PVAAVU explică (pentru Dixxi):

Eu voiam glume pe care le zic baietii amuzanti, nu astea care-s bancuri.

| PVAAVU explică (pentru Dixxi):

Nu mi-ai zis ce voiam, dar pentru niste bancuri numeroase si tari; garantat funda!

| Dixxi a răspuns (pentru PVAAVU):

Messi :3 :*