| justme_2041 a întrebat:

Hey, am lipsit 3 zile de la scoala saptamana trecuta, din cauza unei raceli(febra, tuse, dureri mari de cap). Si ieri am avut matematica, a trebui sa ma invoiasca pentru ca mi-a murit unchiul, si a spus ca daca nu stiu la lucrari, sa nu ma intreb de ce,crying... ce poate sa-mi faca? dau fundita

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.In privinta absentelor nu-ti face griji. Poti ruga o colega sa-ti explice lectiile care le-a predat proful de mate, avand in vedere ca ai lipsit.Chiar daca vei da test, si vei lua nota mica, sunt sigura ca pe viitor vei avea note mari la matematica.Tot raul e spre bine.Ai grija de tine si bafta la orehappy
funda?happy

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îţi poate face nimic. Ţi-a spus într-un mod mai direct să înveţi şi să încerci să recuperezi pentru că ai lipsit mult. Nu are cum să te acuze că ţi-a murit unchiul şi că ai fost răcită. Învaţă şi va fi totul ok. Baftă!

| kidulinha a răspuns:

Daca inveti nu poate sa-ti faca nimic. Dar fiindca treci prin ce treci, nu stiu cat o sa poti invata. Asa ca roaga-i pe parintii tai sa vina la scoala sa ii explice profesoarei ca ai fost racita.acum ti-a murit un membru al familiei. si trebuie sa intelega. big grin altfel nu e om. Are dreptul sa-ti dea note mici daca nu sti, dar cred ca oricine ar intelege... Zic si eu...

| Marlanu a răspuns:

Decat un 4 nu are ce sa-ti faca dar cel mai bine chemata mama la scoala si vorbit cu diriginta.