| Serqet a întrebat:

deci am urmatoarea problema:
saptamana trecuta am lipsit doua zile consecutive de la scoala(fara un motiv anume, mentionez ca au mai absentat si altii din clasa)si astazi m-am trezit cu febra si dureri de cap.
1.Ar trebuii sa o sun pe doamna diriginta sa ii explic situatia, si cum sa-i explic mai exact ca sa nu pic prost?
2.Se pot pune mai multe date pe o scutire?
de ex: zilele 17-18 si ziua 22?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca tot spui ca ai febra, atunci mergi la medicul de familie. Ii spui si tu ca te-ai simtit rau de pe data de 17 si ai lipsit de la scoala. Daca este binevoitor, iti va da scutire, daca nu, nu. Pe langa asta, nu stiu cum e la voi la scoala, dar la mine fiecare elev avea dreptul la 3 cereri pentru 3 zile in care a absentat. Poti face o asemenea cerere pe care sa i-o dai dirigintei.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cel mai recomandat este sa iti iei scutire pentru ziua de azi si pentru zilele in care ai lipsit de lene. Se pot pune mai multe date pe o scutire.