| Alleeexaa a întrebat:

Hey! As dori sa ma ajutati:-s.Deci.la scoala avem de facut un proiect(COMENIUS) pe clase.Si trebuie sa facem povestea unui ursulet. sa-i dam un nume...care aveti imaginatie si imi puteti da niste nume de ursuletilove strucksau care mi-ati putea da idei de poveste... povestea consta in:
Povestirea vietii ursuletului de cand s-a nascut si pana moare(trebuie sa ajunga ceva).(sportiv, afacerist, etc)dupa acea poveste trebuie si imbracat ursuletul(sportiv=trening.etc.)love struck
CEI CU IMAGINATIE PLSSS HELPP:-slove struck
MS ANTICIPATlove struck[cea mai frumoase >poveste/nume--funditalove struck]

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ursuletul Tedi. De mic i-a placut sa manance fructe dulci si parfumate din padure:fragi, mure, zmeura, afine. Cand fratiorii sai se jucau, lui ii placea sa cutreiere prin padure si sa-si caute delicioasele fructe. Cand s-a dus la scoala, copiii ii spuneau Tedy zmeurica. Cand a devenit mare, s-a gandit ca si altii iubesc la fel de mult fructele de padure si s-a gandit ca ar fi bine sa faca o fabrica de dulciuri pe baza de fructe de padure...