| fetitzamika a întrebat:

Hey buna, mama prietenului meu spune ca imi face "farmece" se poate?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu se poate, cel mult tu te poti autosugestiona si ai incerca sa pui unele nereusite inerente pe seama farmecelor.

| mona a răspuns:

Daca nu crezi in ele atunci nu se poate

| Mihaela1964 a răspuns:

Da, se poate.Nu mai lua nimic de la ea sau trimis de ea, mergi la preot.
http://www.crestinortodox.ro/......19550.html

| emilghitta a răspuns:

He he..nu laughing nu stiu daca e gluma sau intrebarea e serioasa. Farmecele sunt utilizate in vrajitorie (vrajitorie, lucru preluat din folclor) nu exista asemenea aberatii ( magii, vraji, etc) "Farmece" se poate referii la faptul ca prietenul tau te-a vrajit (in sensul ca ti-a cucerit sentimentele, te-a cucerit pe tine, si te-ai atasat in mod sentimental foarte mult de el ). happy