| kkkk a întrebat:

HEY.cine imi zice si mie ce inseamna facultate politehnica? Fundaaaa.kiss

3 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Politehnica este o şcoală de ingineri. Facultăţile ei sunt: Inginerie electrică, Inginerie aerospaţială, Energetică, Automatică şi Calculatoare, Inginerie mecanică, Transporturi, Electronică, Ingineria şi Managementul Sistemelor tehnologice. E ceva foarte serios, iar cine o termină are şanse mari să câştige foarte bine într-unul din aceste domenii. Dar trebuie să fii bun la mate, fizică, informatică să poţi rezista într-o asemenea facultate.

| kkkk explică:

Numa din astea? am crezut ca ceva mai serios adica nu stiu...nu mecanica si din alea consttructii... oricum mersi @miolina

| miolina a răspuns:

Electronica, Calculatoare, Mecanica, Constructii