| elynasv a întrebat:

Hey, cine stie sa faca o recenzie la o carte? cine a facut si stie sa-mi zica pasii, cum ar trebui sa arate, structura, ca am de facut o recenzie la o carte de politici sociale si nici nu inteleg ce scrie in carte(dar ma chinui sa inteleg) si nici nu stiu sa fac o recenzie! Help.

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Ca sa faci o recenzie, pe scurt si pe intelesul tuturor: citesti cartea si scrii cca 1 pagina despre ce ai inteles din ea. Intr-o maniera care sa indemne si pe altii s-o citeasca.