| Gaby212 a întrebat:

Hey,copii!
Mai e un pic si incepe scoala happy
Eu cand eram elev abia asteptam sa imi revad colegii,profii, sa mai ies pe la tabla...laughing
Voi cum va simtiti? Cum a trecut vara asta si de ce va e cel mai dor la scoala?

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Pentru mine era un chin cand incepea scoala. Mai ales liceul. Pe urma cand incepea facultatea abia asteptam sesiunea, pentru ca atunci dormeam si ma odihneam cum trebuie.

| Gaby212 explică (pentru GdX):

Tu te odihneai in seisiune? :o
Eu abia astept sa treaca, sa plec mai repede in vacanta... laughing

| GdX a răspuns (pentru Gaby212):

Fratioare, am facut Poli in Bucuresti, in tot anul aveam de invatat ca na...la noi scoala se uita sa tocesti nu sa ai idei si mai erau batranii facultatii, aia care erau in anul 6 7 chiar 10 si nu te lasau sa dormi ca ei dupa ce se intorceau din club continuau la 3 dimineata petrecerea in camin. Cand era sesiune era pustiu caminul. Multi plecau acasa sa invete, altii la biblioteca si era asa o linistie....dormeam cel mai bine. Invatam de la 10 la 2. Pe urma somn pana seara la 6 pe urma iar toceala pana la 12 noaptea, pe urma somn iar.

| Gaby212 explică (pentru GdX):

Eu sunt student la Fac. de Istorie la Sibiu...Noi n-avem timp de somn dupa-amiaza, mai ales in sesiune.E super daca dormim cate 7 ore pe noapte.

| Justme1997 a răspuns:

Este primul an in care nu mai incep nicio clasa, am terminat si facultatea. Parca îmi lipsește

| Gaby212 explică (pentru Justme1997):

Tristutz sad
Eu as fi bucuros sa fiu in locul tau laughing

| Silaiv83 a răspuns:

Nu imi este dor de scoala si nici de colegi care ma tratau ca pe o proasta.

| Gaby212 explică (pentru Silaiv83):

Stiu cum e.Pana intr-a 8-a eram nataraul scolii. Dupa aia a venit un tip cu care m-am imprietenit si care era destul de influent in randul baietilor.
Stai sa vezi ce distractie cand ne-am aliat cu aia mari de liceu laughing

| Raluca10006 a răspuns:

Buna! Eu trec în clasa a 5a.
1. Sunt destul de încântata ca începe pentrucă îmi revăd prieteni și o să am profesori(știu că va fi greu dar nu prea îmi pasă). Și în plus învăț după-amiază.
2. Vara a trecut destul de repede fata de altele. Dar a fost fain având în vedere că mi-am luat un cățeluș.
3. Mie la școală mi-e dor de prieteni și de obrăzniciile băieților (și ale fetelor câteodată).

| Gaby212 explică (pentru Raluca10006):

Crede-ma ca e mai fain cu profesori decat cu invatator happy
Asta pentru ca e treaba ta ce faci la fiecare ora, nu isi aminteste profu' de mate ca i-ai deranjat ora la romana laughing
Eu aveam si un prof preferat in gimnaziu, cel de fizica. Doamne, ce om fain era! Radeam cu lacrimi la orele dumnealui! laughing
Mie imi e dor de scoala pentru ca eram inocenti.De la o varsta nu mai poti sa vorbesti cu o colega daca esti baiat, ca toata facultatea crede ca v-ati cuplat laughing