| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Hey! Doar mie mi se pare ciudat cand o persoana iti spune ca esti obsedat/a de un anumit lucru, dar face asta in fiecare zi devenind chiar ea obsedata? Sau doar vrea sa te enerveze? De ce persoanele care au fost judecate judeca si ele la randul lor? De ce gamerul clasei spune ca nu am viata sociala cand nici el nu are? De ce judecam oamenii dupa numarul de prieteni? Ce e rau in a avea unul singur? De ce e normal sa iti bati joc de cineva cu note mari? De ce e anormal ca, cuiva sa ii placa matematica? De ce e normal sa iti placa romana? De ce ar fi ciudat sa vrei sa te muti intr-o tara asiatica? De ce sunt considerata ciudata pentru ca nu vorbesc vulgar? Sau ciudat ar trebui sa fie un compliment? Ciudat inseamna special?

3 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Traim intr-o lume care este plina de oameni falsi, care se cred centrul universului si se cred importanti.In generatia asta, in timpurile astea, lumea este interesata de bani mai mult decat orice, lumea judeca alti oameni pentru a se simti ei mai bine, fac rau altora pentru binele lor.Este greu pentru cei buni la suflet sa traiasa aici, dar asta e..este mult de vorbit, este un subiect care poate duce la conversatii pana la nesfartsit.un singur comentariu nu o sa aduca prea multe dar na.Si cuvantul "ciudat" nu il prea inteleg.ce inseamna ciudat? Sa fii ciudat? Diferit? Poate..fiecare este in felul lui, cineva poate sa te creada ciudat/a iar altcinvea poate sa te creada diferit/a sau special/a.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Cei slabi vor sa te aduca la nivelul lor. Cand nu poti sa intreci pe cineva, incerci sa il prostesti.
Ce ai spus tu acolo reprezinta definitia succesului, in mare parte.
Sa iti dau un exemplu. Un copil isi doreste o jucarie. Cand vede la altcineva pe aceea, spune ca e o prostie... doar pentru ca el nu o poate avea. Cam asa e si in viata de zi cu zi.
Oamenii au fost invatati sa dispretuiasca, cand cineva e mai bun ca ei.
Nu trebuie sa dai atentie, trebuie sa iti vezi de drumul tau. Nu te lasa influentata de parerea celorlalti. Cunoasterea inseamna putere!
Da, ciudat inseamna special! tongue
Nu mai tine cont de parerea altora!
Ce vor ajunge ei? Ce vei ajunge tu?
Succes big grin

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Gandeste-te putin. Cum era privit Bill Gates in colegiu? Tocilar... dar uite ce a realizat?
Conteaza sa fii cu adevarat bun si sa ai multe cunostinte, nu trebuie sa incerci sa fii pe placul altora...tongue
Datorita cui a evoluat lumea? Geniile care au contribuit cu adevarat la viitor.
Albert Einstein, Richard Feynman, Napoleon Hill, Newton, Tesla, etc... Ei au ramas in istorie. Crezi ca pe timpul lor nu existau " smecherasi" care ridiculalizau geniul? Cine a ramas in istorie? Smecherasii sau geniile?